Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jim Ratcliffe poukazuje na vyhasnutý dopyt po elektromobiloch. „Elektromobil je skvelý pre krátke lokálne jazdy, no ak sa rozhodnete pre dlhšiu trasu, tak naň radšej zabudnite,“ uviedol britský miliardár.

Sir Jim Ratcliffe, majiteľ petrochemického gigantu Ineos, lobuje u britskej vlády za uvoľnenie zákonov o nulových emisiách. Jeho cieľom je zabezpečiť, aby bol predaj nízkoemisných vozidiel, akými sú plug-in hybridy, možný aj po roku 2035. Podľa neho by mohlo ísť o akýsi medzikrok prechodu na čistejšie technológie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Britský priemyselný magnát varoval, že dopyt po elektrických vozidlách už „vyhasol“, keďže záujem spotrebiteľov ovplyvnil takzvaný „strach z dojazdu“. Mnohí vodiči sa obávajú, že sa im batéria v polke cesty vybije a nebudú ju mať kde nabiť. Britská vláda žiada, aby automobilky prešli do roku 2035 na výrobu plne elektrických vozidiel, čo sir Ratcliffe považuje za bláznovstvo.

„Elektromobil je skvelý pre krátke lokálne jazdy, no ak sa rozhodnete pre dlhšiu trasu, tak naň radšej zabudnite,“ dodal pre Telegraph miliardár.

Tvrdí tiež, že prechod z fosílnych palív na elektrickú dopravu „nie je ako vypnutie svetla“ a že by sa mali zvážiť alternatívy k elektrickým vozidlám, ako sú vodíkové palivové články, a dodáva: „Je potrebné prechodné obdobie medzi fosílnymi palivami a ekologickými palivami. Dočasným riešením, ktoré dnes slúži potrebám spotrebiteľov, je buď hybridné alebo elektrické vozidlo s rozšíreným dojazdom. Nie je to utopický svet politikov, ale dobre slúži spotrebiteľovi a udržiava veľmi pozitívnu trajektóriu smerom k nulovým emisiám počas tejto prechodnej fázy,“ vysvetlil Ratcliff.

Proti britskému zákazu predaja nových benzínových automobilov od roku 2035 sa už vyjadrili viacerí výrobcovia automobilov vrátane Volkswagenu, Forda a Stellantisu. Nepáči sa im, že podľa nových zákonov budú musieť predávať stále vyššie podiely elektromobilov bez ohľadu na dopyt spotrebiteľov.

Vysokopostavený zdroj z automobilového priemyslu naznačil, že väčšina výrobcov bude pravdepodobne proti ďalším zmenám zákazu do roku 2035, pričom tvrdí, že rozhodnutie britského premiéra Rishiho Sunaka odložiť tento krok už vyvolalo u spotrebiteľov dojem, že „sa nemusia obávať elektrických vozidiel“.

Stalo sa tak v čase, keď BMW aj Volkswagen v stredu vyzvali Európsku úniu, aby nezavádzala clá na čínske elektrické vozidlá, a to uprostred roztržky medzi Nemeckom a Francúzskom v otázke, ako riešiť očakávanú vlnu lacného vývozu.


Zdroj: trend.sk / telegraph.co.uk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d