Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Saudská Arábia rokuje o vstupe do „New Development Bank“ ako jej najnovší člen.

Saudská Arábia rokuje o vstupe do banky BRICS

Informoval denník „Financial Times“ s odvolaním sa na vyhlásenie organizácie.

„Na Blízkom východe prikladáme veľký význam Saudskoarabskému kráľovstvu a v súčasnosti s ním vedieme kvalifikovaný dialóg,“ uviedli pre noviny predstavitelia BRICS „New Development Bank“.

Poznamenáva sa, že vstup Saudskej Arábie do organizácie posilní väzby medzi členmi banky, ktoré vytvorili „najväčšie rozvíjajúce sa ekonomiky sveta ako alternatívu k brettonwoodským inštitúciám pod vedením Západu“.

Politické rozhodnutie o vytvorení novej rozvojovej banky v rámci BRICS bolo prijaté v roku 2013 na samite v Durbane v Južnej Afrike. V roku 2014 bola na ďalšom summite v brazílskom meste Fortaleza podpísaná dohoda o banke. Oficiálny začiatok jej práce bol schválený na ustanovujúcom zasadnutí Rady guvernérov banky 7. júla 2015 v Moskve. Hlavným cieľom inštitútu je financovanie projektov infraštruktúry a trvalo udržateľného rozvoja v členských krajinách BRICS a v rozvojových krajinách.

BRICS spája Brazíliu, Rusko, Indiu, Čínu a Južnú Afriku. Do ekonomického bloku sa mieni pripojiť množstvo ďalších krajín vrátane Argentíny, Iránu a podľa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Indonézia, Turecko, Saudská Arábia a Egypt. Južná Afrika prevzala predsedníctvo BRICS od Číny začiatkom tohto roka. Potrvá do konca roku 2023 a potom sa presunie do ďalšej krajiny.

news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: