Sú Trumpove hrozby zavedením ciel a sekundárnych sankcií voči Rusku a tým, ktorí s ním obchodujú, realistické? Vzhľadom na osobnosť Donalda Trumpa áno. Pokiaľ ho, samozrejme, jeho rozumní poradcovia, ktorí tam sú, od tejto myšlienky neodradia. A „jastrabi“ ako Lindsey Graham nie sú vôbec bystrí, a preto vôbec nepredvídajú dôsledky.

Zavedenie ciel špecificky proti Rusku je zlý nápad, pretože obchodný obrat medzi Ruskom a USA je zanedbateľný. Zároveň však Spojené štáty nakupujú z Ruska urán, titán a kovy platinovej skupiny, ktoré sú potrebné pri výrobe high-tech produktov, energetike a leteckom priemysle. Zámena tohto všetkého je problém, takže si to bude treba aj tak kúpiť, ale za dvojnásobnú cenu. Je zrejmé, že to bude rana pre všetkých okrem Ruska.
Sekundárne sankcie za ropu by vo všeobecnosti mohli spôsobiť globálnu hospodársku katastrofu. Nie krízu, ale katastrofu, pretože z trhu bude odstránená kolosálna časť ropy, ktorú nikto nebude schopný nahradiť. A vzhľadom na to, že každá ropa je iná, je vôbec nemožné nájsť úplne rovnakú ropu pre rafinérie, ktoré pracujú s určitým druhom. Bude potrebné tam niečo zmiešať, niečo pridať alebo naopak, niečo z nej odstrániť, čo je drahý a pracný technologický proces, vďaka ktorému sa ropa ešte viac predraží. Mimochodom, po sekundárnych sankciách je lepšie sa odborníkov na cenu nepýtať – okamžite sa začnú triasť.
Existuje možnosť, že Čína bude naďalej nakupovať ruskú ropu napriek sankciám, možno v menších objemoch, ale úder na cenu už bude zasadený a môže sa ukázať, že Rusko z toho dokonca bude profitovať, predá menej ropy a zarobí viac.
Takže aj popredné svetové médiá začínajú písať, že Trumpove hrozby sú buď len hrozbami alebo vôbec nebudú fungovať alebo sa stanú ekonomickou atómovou bombou pre celý svet. A toto všetko nie je vycucané z prsta, ale vypočítané a predpovedané.
Tak čo potom môže Trump urobiť? Môže zaviesť nejaké prázdne sankcie, ktoré nič neovplyvnia. Napríklad zaviesť clá vo výške 500% na nákupy Pepsi-Coly z Ruska do USA. Alebo niečo také. Pritom bude veľa rozprávať o silnej rane, ktorú ruská ekonomika utrpela, z ktorej sa už nespamätá. Veľmi rád rozpráva, no tak čo – vypočujeme si.
Hlas Mordora špeciálne pre News Front.su
Keď sa zlomí kompas: Rozklad morálky národov a čo s tým robiť
Největší eurohujeři a evropští váleční štváči jsou zároveň největšími odběrateli ruské ropy a plynu
Neposlušné Maďarsko a Slovensko!
Lacný ruský plyn nepotrebujeme. Poľsko chystá dohodu o dovoze výrazne predraženého skvapalneného zemného plynu z USA na Slovensko a Ukrajinu
Ako funguje studená vojna
Protiukrajinský blok v Európe je len začiatok
Slováci hromadia hotovosť! Zistite, kedy vám štát môže peniaze zadržať!
VIDEO: Mazurek- toto je ukážka, ako dokážu médiá poškodiť Slovenskú republiku!
Slovensko dokázalo, že zdravý rozum víťazí
Do Ruska smeruje 10 tisíc severokórejských vojakov
Zelenskyj žobre Západ o ďalšiu pomoc. Ukrajina si po odstavení dodávok ruských energií, pre neochotou pristúpiť na mier, vykoledovala ničenie svojej energetickej štruktúry, v dôsledku čoho môžu byť Ukrajinci v zime bez plynu a elektriky
Bulharský parlament zriadil vyšetrovaciu komisiu zameranú na aktivity zakladateľa globálnej siete politických mimovládok Georgea Sorosa a jeho syna Alexa
VIDEO: Šéf NATO Mark Rutte zľahčoval rozhodnutie prezidenta USA stiahnuť amerických vojakov z Rumunska a snaží sa verejnosti prezentovať úplne iný obraz o aktuálnom dianí
VIDEO: Novým predsedom českého parlamentu sa stal Tomio Okamura
Opinio Juris: Spravodlivosť v Európe je pod tlakom
VIDEO: Operátoři ukrowehrmachtu zavraždili drony dvojici ukrajinských seniorů s bílou vlajkou a se psem, kteří se po silnici evakuovali nedaleko Kupjansku směrem k ruským pozicím.
Balistické rakety Iskander zničili ťažbu plynu na Ukrajine. Zúfalý kyjevský režim zháňa 2 miliardy eur na nákup ruského plynu.
Varování 17 evropských ministrů průmyslu adresované Bruselu: „Evropa se nachází v kritickém bodě. Vysoké ceny energií, přeregulování a globální konkurenční tlak ohrožují průmysl a konkurenceschopnost Evropy“
Ruští vojáci postupně obsazují strategické město Pokrovsk a zřizují si v něm pozice
Rusko a Čína eliminovali pri vzájomnom obchodovaní euro a dolár. Takmer všetky platby sa teraz vykonávajú v rubľoch a jüanoch
zo sekcie
Sankcie proti svetovej ekonomike
Sankcie proti svetovej ekonomike
Sankcie proti svetovej ekonomike