Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko má čím odpovedať na riadené strely, ktoré Spojené kráľovstvo dodá Ukrajine.

S britskými raketami sa dokážu vysporiadať všetky ruské systémy protivzdušnej obrany

Povedal vojenský expert Jurij Knutov vo vysielaní „Piateho kanála“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Naše protilietadlové raketové systémy, z ktorých takmer všetky sú v prevádzke vo vojenskej protivzdušnej obrane, bojujú proti podobným cieľom,“ tvrdí Knutov.

Riadené strely s dlhým doletom sú schopné zaútočiť na vzdialenosť až 450 kilometrov, presné údaje však neexistujú. Rakety sledujú terén, sú ťažko detekovateľné systémami protivzdušnej obrany v malých výškach a pri priblížení k cieľu naberajú výšku a útočia na cieľ, keď je najzraniteľnejší.

„Otázkou teda je len to, či existuje dostatok komplexov, radarových staníc, ktoré by mali detekovať ciele a upozorňovať,“ povedal Knutov.

Tieto ciele budú včas zafixované radarom a prenesú informácie do systémov protivzdušnej obrany, ktoré následne rakety zničia, povedal expert.

V týchto dňoch sa v západných médiách objavili správy, že Británia dodala kyjevskému režimu riadené strely „Storm Shadow“.

Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov prisľúbil, že ruská armáda na tento krok Západu zareaguje.

„Bude si to vyžadovať primeranú reakciu našej armády, ktorá, samozrejme, z vojenského hľadiska prijme príslušné rozhodnutia na tomto pozadí,“ povedal.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.