Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

V poslednom čase bolo začatých niekoľko trestných vecí proti vedúcim predstaviteľom ruského ministerstva obrany.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) zadržal šéfa komunikačného riaditeľstva ruských ozbrojených síl a zástupcu náčelníka ich generálneho štábu generálporučíka Vadima Šamarina, ktorý je podozrivý z prijímania úplatku v obzvlášť veľkom rozsahu. Ak ho súd uzná za vinného, hrozí mu 15 rokov väzenia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako s odvolaním sa na ruskú agentúru Interfax informovala agentúra AFP, Šamarinovým prípadom sa zaoberá 235. posádkový vojenský súd, ktorý vo štvrtok nariadil vziať ho na dva mesiace do predsúdnej väzby.

Ako prvý s informáciou o Šamarinovom zadržaní prišiel vo štvrtok denník Kommersant, ktorý sa odvolal na zdroj z orgánov činných v trestnom konaní.

U generála sa uskutočnila policajná prehliadka a následne ho odviezli na výsluch na hlavné vojenské vyšetrovacie oddelenie Sledkomu.

V poslednom čase bolo začatých niekoľko trestných vecí proti vedúcim predstaviteľom ruského ministerstva obrany: koncom apríla v Moskve zadržali námestníka ministra obrany Timura Ivanova a obvinili ho z brania úplatku. Pre rovnaké podozrenie bol v máji zadržaný aj šéf personálneho oddelenia ministerstva obrany Jurij Kuznecov. Na základe podozrenia z podvodu bol zadržaný i bývalý veliteľ 58. armády Ivan Popov, ktorý kritizoval ruské ministerstvo obrany.

Denník Kommersant poznamenal, že Šamarinov predchodca vo funkcii zástupcu náčelníka generálneho štábu Chalil Arslanov bol v roku 2020 zadržaný na základe obvinení z podvodu a úplatkárstva.


Zdroj: hnonline.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.