Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rusko vzhľadom na situáciu vylúčilo možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine. Putin predstavil novú koncepciu zahraničnej politiky Ruska.

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov medzitým v piatok oznámil, že nová koncepcia ruskej zahraničnej politiky označuje Západ za existenčnú hrozbu pre Rusko.

SRBSKÉ VYDÁNÍ INFORMER ODHALILO ŠÍLENÝ PLÁN NATO UNÉST LAVROVA BĚHEM JEHO NÁVŠTĚVY BĚLEHRADU

Rusko vylúčilo možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine, hoci na takýto krok a obnovenie mierových rokovaní bez kladenia akýchkoľvek podmienok vyzvalo aj Bielorusko, ktoré je spojencom Moskvy. V piatok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„V kontexte Ukrajiny sa nič nemení. Špeciálna vojenská operácia pokračuje, keďže je jediným spôsobom na dosiahnutie súčasných ruských cieľov,“ vyhlásil Peskov.

Bieloruský líder Alexandr Lukašenko v piatkovom televíznom prejave vyzval na „prímerie na Ukrajine“ a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou „bez kladenia podmienok“.

Lukašenko zároveň vyhlásil, že jeho krajina je pripravená na umiestnenie ruských strategických jadrových zbraní na svojom území.

Plány na rozmiestnenie ruských taktických jadrových zbraní na území Bieloruska oznámil počas uplynulého víkendu ruský prezident Vladimir Putin. Piatkové Lukašenkovo vyhlásenie však predstavuje ešte väčšiu hrozbu, keďže by podľa neho mohli byť v Bielorusku umiestnené rakety dlhého dolety.

Bieloruské ministerstvo zahraničných vecí tiež vyhlásilo, že k rozhodnutiu umožniť rozmiestnenie ruských jadrových zbraní na svojom území ho donútili agresívne kroky krajín Severoatlantickej aliancie ohrozujúce bezpečnosť Bieloruska.

Bielorusko totiž považuje kroky Západu za „priame a hrubé zasahovanie do vnútorných záležitostí nezávislého štátu s cieľom zmeniť geopolitický kurz a vnútropolitický systém“ krajiny.

Lukašenkov režim nepriamo podporuje masívnu ruskú vojenskú agresiu voči Ukrajine od jej začiatku vo februári 2022.

Nová zahraničná politika považuje Západ za existenčnú hrozbu

Nová koncepcia ruskej zahraničnej politiky označuje Západ za existenčnú hrozbu pre Rusko. Oznámil to v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

V koncepcii je „uznaná existenčná podstata hrozby pre bezpečnosť a rozvoj Ruska, ktorú poháňa konanie nepriateľských krajín,“ uviedol Lavrov počas stretnutia ruskej Bezpečnostnej rady. Dodal, že ako hlavného iniciátora protiruských nálad koncepcia priamo menuje Spojené štáty.

„Západná politika, ktorá sa snaží oslabiť Rusko v každom možnom smere, je charakterizovaná ako hybridná vojna nového typu,“ uviedol šéf ruskej diplomacie.

K aktualizácii koncepcie ruskej zahraničnej politiky prišlo v čase, keď sa vzťahy Moskvy a západných krajín výrazne zhoršili po vlaňajšej invázii Ruska na Ukrajinu.

Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina bolo nevyhnutné koncepciu pozmeniť v dôsledku radikálnych zmien vo svete. Zároveň oznámil, že nový 42-stranový dokument už formálne prijal.

Toto sú hlavné ustanovenia aktualizovanej koncepcie zahraničnej politiky RF:

– Rusko sa nepovažuje za nepriateľa Západu a neizoluje sa od neho, nemá nepriateľské úmysly.
– Rusko počíta s tým, že si Západ uvedomí nezmyselnosť konfrontácie a že sa vráti k rovnocennej interakcii.
– Rusko považuje kurz USA za hlavný zdroj protiruskej politiky a rizík pre svoju bezpečnosť, medzinárodný mier a vyvážený a spravodlivý rozvoj ľudstva.
– Prioritou bude odstránenie pozostatkov dominancie USA vo svete.
– Rusko sa snaží zabezpečiť bezpečnosť rovnako pre všetky krajiny na základe princípu reciprocity.
– Mimoriadne dôležité je komplexné prehĺbenie väzieb a koordinácie s Čínou a Indiou.
– Hlavným cieľom v blízkom zahraničí je premeniť región na zónu mieru, dobrého susedstva a prosperity.
– Rusko bude aktívne rozvíjať spoluprácu so svojimi spojencami, zastaví pokusy nepriateľských krajín do toho zasahovať.
– Protiruské kroky nepriateľských štátov budú dôsledne a v prípade potreby tvrdo potláčané.
– Zavádza sa téza použitia ozbrojených síl na odrazenie alebo zabránenie ozbrojeného útoku na Rusko a jeho spojencov.

Obroda Ruska ako svetovej veľmoci a budovanie multipolárneho sveta tak pokračuje, ba čo viac, ich realizácia sa stále zrýchľuje. Po tom, čo si dovolil Západ voči Rusku, už niet cesty späť. Svet sa zmenil a už v priebehu veľmi krátkeho obdobia sa očividne zmení ešte radikálnejšie. Doslova na nepoznanie. O tom, čo sa nám dnes odohráva priamo pred očami, sa raz budú učiť budúce generácie…

ZDROJ: trend / pluska / slovenskaiskra /cz24.news

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.