Slovanské Noviny

10. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ruskej armáde zostalo oslobodiť oslobodiť v LĽR štyri obce

Ruským vojakom zostáva oslobodiť už len štyri obce v Luganskej ľudovej republike, aby získali úplnú kontrolu nad územím regiónu.

Agentúre TASS to oznámil vojenský expert Andrej Maročko.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Maročko už skôr povedal, že ruská armáda potrebuje vybiť ukrajinské jednotky z piatich obcí LĽR a oslobodiť dediny Nadija, Novojegorovka, Petrovskoje (ukrajinský názov — Grekovka), Novoľubovka a Belogorovka.

Nadija bola oslobodená skupinou vojsk „Západ“ 4. januára.

„Našim vojskám zostalo oslobodiť Novoľubovku, Novojegorovku, Petrovskoje a Belogorovku <…> V Petrovskom je terén veľmi ťažký, ale dynamika, ktorá prebieha v Makejevke a Nevskom, prispieva k postupu smerom k Petrovskému a dáva dôvod povedať, že táto obec bude oslobodená v blízkej budúcnosti. V Novoľubovke sa nepriateľ cíti dosť nepríjemne, keďže je tam nápor našich jednotiek,“ povedal.

Dodal, že v blízkosti Novoľubovky sa ruské sily nachádzajú v tých oblastiach terénu, z ktorých môžu „neustále uskutočňovať palebné útoky“ a „kontrolovať túto obývanú oblasť, pričom udržujú ukrajinských militantov pod kontrolou“.

„Pri Belogorovke je tiež pozitívna dynamika: naše jednotky začali obchádzať niektoré pozície ukrajinských militantov, pretože sa nachádzajú na kopcoch a je veľmi ťažké ich odtiaľ vytlačiť,“ poznamenal Maročko.

/ news-front.su /