Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Za zúfalým apelom Washingtonu na tanky a inú smrtiacu výzbroj pre Ukrajinu sa vynára znepokojivá vyhliadka, že ruská zimná ofenzíva už mohla začať na juhu, kde prepukli ťažké boje pozdĺž kontaktnej línie v regióne Záporoží. Zatiaľ čo informácie z frontu zostávajú útržkovité, niektorí analytici si myslia, že Rusko plánuje poslať svoje jednotky a obrnené jednotky na sever, aby zablokovalo životne dôležité zásobovacie línie a uväznilo ukrajinské sily na východe.

Ruský bleskový útok na sever by bol pravdepodobne synchronizovaný s pohybom druhého veľkého zoskupenia, ktoré by sa tlačilo na juh pozdĺž rieky Oskil. Tieto dva dýkovité výpady by boli sprevádzané viacerými raketovými údermi zameranými na strategické mosty a železničné trate prechádzajúce cez rieku Dneper.

Ak by Rusi dokázali v takejto operácii uspieť, väčšina ukrajinskej armády by bola fakticky obkľúčená na východe, zatiaľ čo Moskva by znovu získala kontrolu nad väčšinou svojich tradičných území.

Ofenzíva síce neskončila vojnu, ale ukončila by existenciu Ukrajiny ako životaschopného, ​​súvislého štátu. Toto je úryvok z článku na Aljazeera:

Moskovské sily sa tlačia smerom k dvom mestám v ukrajinskom regióne južného Záporožia, kde sa boje tento týždeň zintenzívnili po niekoľkých mesiacoch stagnujúceho frontu

Vladimir Rogov, predstaviteľ Ruska dosadený v regióne, uviedol, že útočné akcie sa sústredili okolo dvoch miest: Orikhiv, okolo 50 km (30 míľ) južne od ukrajinského hlavného mesta Záporoží a Hulyaipole ďalej na východ….

Ruská armáda neskôr druhý deň po sebe tvrdila, že po „útočných operáciách“ v regióne Záporoží zaujala „výhodnejšie línie a pozície“. Ukrajinská armáda vo svojej dennej správe v nedeľu uviedla, že „delostreleckou paľbou bolo v Záporoží zasiahnutých viac ako 15 osád“. Tento týždeň tiež povedal, že boje v južnom regióne „prudko vzrástli“. ( „Rusko postupuje smerom k dvom mestám v ukrajinskom regióne Záporoží“ , AlDžazíra)

Typicky by som nevenoval veľa času téme, pre ktorú existuje tak málo dôkazov a toľko špekulácií. Ľudia však veľmi pozorne sledujú udalosti na Ukrajine, pretože chcú vedieť, čo Putin plánuje urobiť s 550 000 bojovými jednotkami, ktoré sú v súčasnosti roztrúsené po celom divadle alebo zhromaždené pozdĺž perimetra v Bielorusku. Predpokladom je, že Putin tieto sily využije v zimnej ofenzíve, ktoré by mohli dramaticky ovplyvniť priebeh vojny.

Súhlasím s týmto predpokladom, ale nie som úplne presvedčený, že boje na juhu dokazujú, že ofenzíva sa už začala. Napriek tomu je ťažké ignorovať rozruch na kanáloch Telegram a Twitter a mohol by naznačovať, že môj skepticizmus je neopodstatnený. Tu je napríklad niekoľko reklám z nezávislých stránok, ktoré naznačujú, že ofenzíva už prebieha:

Ruská armáda stále aktívne postupuje v smere #Záporožie, front je stlačený do hĺbky 7 km . V tejto chvíli náš postup v troch smeroch na úseku #Orekhov. Na západnej strane sa bojuje o #Novoandreyevka a #Shcherbaki, na východe o #Belogorye a Malaya Tokmachka, na juhovýchode sa bojuje o #Novodanilovka, ktorá je len 6,5 km od #Orekhov. Obranný prielom tu umožní ozbrojeným silám RF rozvinúť ofenzívu v niekoľkých smeroch naraz, čím sa zoskupenie AFU doslova rozdelí na dve časti. telegram

Alebo toto:

Aktualizácia Záporožia

Ruská armáda pokračuje v ofenzíve na Záporožskom fronte

Vojská južného a východného vojenského okruhu vedú ofenzívu na širokom fronte – do 60 km (vo Vasiljevskom a Pologovskom okrese). Postup vojsk je spomalený kvôli mnohým mínovým poliam.

Alebo toto:

Ofenzíva prebieha podľa plánu: tesné súboje vo viacerých oblastiach. Opevnené pozície a oblasti nepriateľa sú aktívne ošetrované bombami, mínami a granátmi z húfnic; až potom prídu obrnené vozidlá s pechotou.

Podľa Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny v smere na Záporožie zasahujú Ozbrojené sily RF všetkými druhmi zbraní Ozbrojené sily Ukrajiny v oblastiach viac ako 25 osád, vrátane Olgovskoe, Gulyaipole, Volshebnoe, Novodanilovka, Kamenskoe. a Plavni oblasti Záporožie, Vremovka a Novopol DNR.

Toto je len malá ukážka príspevkov, ktoré v posledných dňoch zaplavujú rôzne lokality. Veľký počet komentárov pochádza od ľudí, ktorí podľa všetkého poznajú udalosti na bojovom poli z prvej ruky. Nemôžem hovoriť za ich presnosť, ale objem správ (a ich intenzita) naznačuje, že sa deje niečo neobvyklé.

Na Moon of Alabama je tiež nový príspevok, v ktorom Bernard jednoznačne uvádza, že ofenzíva už prebieha. Tu je to, čo povedal:

Dlho očakávaná ruská ofenzíva na Ukrajine sa začala… Ja a iní sme už nejaký čas navrhovali, že ruské sily využijú oblasť južného Záporožia na veľký výpad ukrajinských síl v okolí Bakhmutu…Ruský ťah proti tretej a štvrtej ukrajinskej obrannej línii bude pravdepodobne podporený ťahom z juhu, ktorý oslobodí zvyšok Záporožskej a Doneckej oblasti….

V sektore nie je žiadna ukrajinská delostrelecká brigáda. Tým pádom nie sú k dispozícii žiadne protidelostrelecké schopnosti….

Cieľom ruského ťahu na juhu nebude zabrať mestá ako Záporožie. Cieľom je dostať hlavné dopravné ťahy, železnice a cesty zo západnej Ukrajiny na front na východe Ukrajiny pod paľbu ruského delostrelectva. Tým sa zabráni nielen opätovnému zásobovaniu ukrajinských jednotiek na východnom fronte, ale aj ich odchodu z frontovej línie 100 kilometrov ťahom na sever by to väčšinou dokázal.

Doplnkový ťah zo severu na juh, ktorý môže, ale nemusí prísť, by napokon kotol uzavrel.“ („ Ukrajina – ruská armáda aktivuje južný front“ , Mesiac v Alabame)

Aj keď si stále nie som istý, či ofenzíva skutočne začala, úplne súhlasím s ministerstvom obrany, že ruský plán bude určitou variáciou stratégie, ktorú prezentuje vo svojom článku. V skutočnosti podobnú stratégiu navrhol vojenský historik Big Serge v nedávnom príspevku Substacku s názvom „ Rusko-ukrajinská vojna: Svetová krvná pumpa“ . Zdá sa, že títo dvaja analytici dospeli k podobným záverom, pokiaľ ide o to, čo by sme mali očakávať v nasledujúcich týždňoch. Tu je úryvok z článku:

V súčasnosti je väčšina ruskej bojovej sily neviazaná a západné aj ukrajinské zdroje sú (oneskorene) čoraz viac znepokojené vyhliadkou na ruskú ofenzívu v najbližších týždňoch . V súčasnosti je celá ukrajinská pozícia na východe zraniteľná, pretože je v skutočnosti obrovským výbežkom, zraniteľným voči útokom z troch smerov.

Najmä dva ciele operačnej hĺbky majú potenciál rozbiť ukrajinskú logistiku a udržateľnosť. Ide o Izyum na severe a Pavlograd na juhu. Ruský úder po západnom brehu rieky Oskil smerom k Izjumu by súčasne hrozil odrezaním a zničením ukrajinského zoskupenia na osi Svatove (S na mape) a prerušením životne dôležitej diaľnice M03 od Charkova. Dosiahnutie Pavlogradu by na druhej strane úplne izolovalo ukrajinské sily v okolí Donecka a prerušilo by veľkú časť ukrajinského tranzitu cez Dneiper.

Izyum aj Pavlograd sú približne 70 míľ od štartových čiar perspektívnej ruskej ofenzívy, a preto ponúkajú veľmi lákavú kombináciu – sú operačne významné a majú relatívne zvládnuteľný dosah. Od včerajšieho dňa sme začali vidieť ruské pokroky na osi Záporožie.

Zatiaľ čo tieto v súčasnosti pozostávajú najmä z prieskumu sily, ktorý sa tlačí do „šedej zóny“ (toho nejednoznačného intersticiálneho priečelia), RUMoD si vyžiadal niekoľko zabratých osád, čo by mohlo predznamenávať skutočný ofenzívny ťah v tomto smere.

Kľúčovým bodom by bol ruský útok na Orikhiv, čo je veľké mesto so skutočnou ukrajinskou posádkou. Ruský útok by tu naznačoval, že prebieha niečo viac ako len prieskumný útok.

Niekedy je ťažké rozoznať rozdiel medzi tým, čo predpovedáme, že sa stane, a tým, čo chceme, aby sa stalo. Toto by som si určite vybral, keby som mal na starosti ruské plánovanie – jazda na juh pozdĺž západného brehu rieky Oskil na osi Kupjansk-Izjum a súčasný útok na sever za Záporožím smerom na Pavlograd. V tomto prípade sa domnievam, že jednoducho skríning Záporožia v krátkodobom horizonte je vhodnejší, ako tam uviaznuť v mestskej bitke.

Či sa o to Rusko skutočne pokúsi, nevieme. Ruská operačná bezpečnosť je oveľa lepšia ako ukrajinské alebo ich zástupné sily (Wagner a LNR/DNR Milita), takže o nasadení Ruska vieme podstatne menej ako o ukrajinskom. Bez ohľadu na to vieme, že Rusko má silnú prevahu bojovej sily a v dosahu sú šťavnaté operačné ciele. („ Rusko-ukrajinská vojna: Svetová krvná pumpa “, Big Serge, Substack)

Niet divu, že okolo Orikhiv vypukli boje, o ktorých Big Serge hovorí, že „by naznačovali, že prebieha niečo viac než len prieskumný útok“. Inými slovami, v skutočnosti by to mohla byť úvodná fáza zimnej ofenzívy .

A ak áno, potom by sme mali predpokladať, že dôjde k posunu od „pozičných bojov o opotrebovanie“, ktoré sme doteraz videli. Ruská ofenzíva nebude čeliť obranným líniám silne opevnených zákopov, ktoré si vyžadujú týždne zmäkčovania pomocou diaľkového delostrelectva, kým nebudú môcť byť vyslané obrnené jednotky na vyčistenie.

Pohyby Big Arrow, ktoré Serge očakáva, naznačujú, že by sme mohli vidieť významné územné zisky v ľahko bránených oblastiach.To znamená, že veci sa budú pravdepodobne pohybovať oveľa rýchlejšie ako za posledných 11 mesiacov. Znamená to tiež, že ukrajinské sily v Donbase budú fakticky odrezané od Kyjeva a ponechané samy na seba. Prirodzene, obete budú určite značné.

Podľa správ v médiách riaditeľ CIA William Burns minulý týždeň tajne navštívil Kyjev, aby varoval Zelenského pred blížiacou sa ruskou ofenzívou. Burns pravdepodobne predstavil scenár veľmi podobný stratégii, ktorú predložilo ministerstvo obrany a Big Serge.

Čokoľvek však Burns povedal Zelenskému, na ukrajinského prezidenta to nemalo vôbec žiadny vplyv. Zelenskyj pokračoval vo vysielaní jednotiek do frontových línií (Bachmut) napriek bezvýchodiskovej situácii a napriek tomu, že ukrajinské obranné pozície sa zo dňa na deň rúcajú. Už niet pochýb o tom, že ruské sily zlikvidujú ohniská odporu na východe alebo že zbité zvyšky ukrajinskej armády budú nútené ustúpiť. Je to len otázka času.

Nehovoríme, že od tohto bodu to bude pre Rusov „hladká plavba“. Nie, na ceste pred vami bude veľa nerovností. Ale vzhľadom na prevahu Ruska v pracovnej sile, palebnej sile a priemyselnej základni si myslíme, že Rusko túto prvú fázu vojny nepochybne vyhrá.

Problém je v tom, že – aj keď ruská armáda vyčistí celé územie východne od rieky Dneper a pripojí ho k Ruskej federácii – to neznamená, že boje prestanú. Neprestane. Sily podporované USA budú pokračovať v útokoch spoza rieky, nasadia komandá na útoky za ruskými líniami, vycvičia polovojenské jednotky na zapálenie povstania a vypália rakety na Krym, Rusko a možno aj Samotná Moskva.

Je na to Putin pripravený?

Washington sa nechystá hodiť uterák, pretože Rusko vyhralo prvé kolo v 10-kolovom boji. Spojené štáty sú stále plne oddané svojmu plánu „oslabiť“ Rusko, aby sa stali dominantným hráčom na najsľubnejšom trhu sveta, v Strednej Ázii.

V tomto ohľade boje na Ukrajine vôbec nespomalili odhodlanie Washingtonu, v skutočnosti si myslíme, že konflikt poškodzuje rozšírenú rusofóbiu a neúnavné volanie po pomste. Ako inak si vysvetliť pretrvávajúcu eskaláciu, ktorá ešte nevyvolala ani len náznak protestu verejnosti?

A majte na pamäti, že USA už vyhodili do vzduchu NordStream 2, zatlačili Európu do ťažkej hospodárskej krízy, sabotovali globálne zásobovacie linky v dohľadnej budúcnosti, vykoľajili 40 rokov trvajúci projekt „globalizácie“ a urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby podnietili Čínu. do streleckej vojny.

Tieto incidenty ukazujú, aký veľký význam pripisujú USA svojej privilegovanej úlohe v globálnom poriadku a rizikám, ktoré sú ochotné podstúpiť, aby si túto úlohu udržali. Stručne povedané, Spojené štáty urobia „všetko, čo bude potrebné“, aby si udržali svoju železnú moc.

Keby som bol Putin, pripravil by som sa na dlhý a krvavý boj. Pretože o to tu ide.

Michael Whitney

O autorovi: Michael Whitney je uznávaný geopolitický a sociálny analytik so sídlom v štáte Washington. Svoju kariéru ako nezávislý občiansky novinár začal v roku 2002 so záväzkom k poctivej žurnalistike, sociálnej spravodlivosti a svetovému mieru. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Unz Review .

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: