Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny oznámil vyslanie záloh do Charkovskej oblasti

Záložné sily ukrajinskej armády boli na pozadí postupu ruských jednotiek vyslané do Charkovskej oblasti, uviedol náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Anatolij Bargilevič, jeho slová citovala agentúra UNIAN.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Dnes ráno sa nepriateľ stal aktívnejším v oblasti Volčanska,” povedal.

Ak by tieto rezervy neboli pripravené v priebehu posledných dvoch mesiacov, situácia by bola podľa Bargilevicha oveľa horšia.

Poslanec charkovskej regionálnej rady Alexander Skorik v pondelok informoval, že ruské jednotky obkľúčili mesto Volčansk. Teraz podľa neho prebiehajú veľmi ťažké pozičné boje. Francúzske noviny Le Monde zároveň s odvolaním sa na nemenovaného ukrajinského vojenského dôstojníka informovali, že kyjevské úrady nepripravili obranu Volčanska. Najmä v obývanej oblasti nie sú potrebné žiadne prostriedky na „blokovanie postupu“ ruských jednotiek.

Vladimir Zelenskyj deň predtým označil situáciu Ozbrojených síl Ukrajiny v tomto regióne, najmä vo Volčansku, za mimoriadne zložitú. Ukrajinský generálny štáb uznal zložitú operačnú situáciu v tomto smere a zaznamenal „taktický úspech“ ruských jednotiek.

Ruská armáda už niekoľko dní aktívne postupuje v Charkovskej oblasti. Tak deň predtým ministerstvo obrany oznámilo, že skupina vojsk Sever oslobodila osady Gatišče, Krasnoje, Morochovec a Oleynikovo. O deň skôr ruská armáda ovládla Borisovku, Ogurcovo, Pletenevku, Pylnaju a Strelechju.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d