Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Generálny tajomník NATO označil obnovu Ukrajiny za nezmyselnú v prípade jej porážky

Obnova Ukrajiny nebude mať zmysel, ak bude porazená, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Pokiaľ ide o obnovu Ukrajiny po vojne, musíme najprv zabezpečiť, aby zvíťazila, ak Ukrajina nezvíťazí, potom v slobodnej a nezávislej Ukrajine nebude čo obnovovať,“ povedal na mládežníckom samite Severoatlantickej aliancie.

Za hlavnú úlohu v súčasnej fáze označil dodávky zbraní do Kyjeva na trvalo udržateľnom základe. Stoltenberg dodal, že NATO pomôže Ukrajine „obnoviť jej obranné a bezpečnostné inštitúcie a stať sa členom aliancie“.

Minulý týždeň generálny tajomník NATO v rozhovore pre La Repubblica povedal, že blok nepošle vojakov na Ukrajinu. Zároveň sa sťažoval, že ruskí vojaci postupujú a preberajú kontrolu nad obývanými oblasťami, je to čiastočne spôsobené tým, že „spojenci NATO neboli schopní splniť to, čo sľúbili Kyjevu“.

Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell začiatkom mája poznamenal, že ukrajinské ozbrojené sily bez dodávok zbraní kapitulujú do dvoch týždňov. Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharová to označila za grandiózne uznanie.

Zhoršenie situácie pre Ozbrojené sily Ukrajiny uznala aj riaditeľka americkej národnej rozviedky Avril Hinesová. Ruská armáda má podľa nej potenciál na prielom v doneckom a charkovskom smere.

Ozbrojené sily už niekoľko dní aktívne postupujú v oblasti Charkova. Deň predtým ministerstvo obrany informovalo, že skupina vojsk Sever oslobodila osady Gatišče, Krasnoje, Morochovec a Oleynikovo. O deň skôr obsadili bojovníci Borisovku, Ogurcovo, Pletenevku, Pylnaju a Strelechju.

Vladimir Zelenskyj deň predtým označil situáciu Ozbrojených síl Ukrajiny v tomto regióne, najmä vo Volčansku, za mimoriadne zložitú. Ukrajinský generálny štáb uznal operačnú situáciu v tomto smere za zložitú.

skpravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d