Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tiež ste zverejňovali dôvody svojej výpovede v otvorených listoch a robili kvôli vám tlačovky? Nuž, asi nie ste nestranní a nezavislí elitní špeciálni prokuratori. A určite kvôli vám ani nepísali statusíky šéfredaktori tých správnych mienkotvorných médií, ktorí sú vraj nestranní, ale nikdy neopomenú kopnúť si do Fica.

Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne, píše na sociálnej sieti europoslankyňa za Smer-SSD Katarína Roth Neveďalová reagujúc na aktuálnu situáciu v slovenskej spoločnosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako prvé europoslankyňu zaujalo už tradičné mediálne vyplakávanie ľudí z okolia Daniela Lipšica a ich spriaznených médií. Tie súčasnú vládu dlhodobo obviňujú z traumatizácie spoločnosti, s čím Roth Neveďalová rozhodne nesúhlasí a vysvetľuje, že tým traumatizujúcim prvkom sú práve médiá. Tie vehementne podporujú aj zbierku na muníciu pre Ukrajinu, hoci takto vyzbierané zdroje sú nepoužiteľné. To však už médiá taktne zamlčali. Do tretice Roth Neveďalová hovorí o KDH, ktorého europoslanci sa nevedia zhodnúť na rovnakom postupe.

Nie sú nad zákonom

„Dvaja prokurátori si neuvedomujú, že nie sú nad všetkými a hlavne nie nad zákonom. Uvidíme, kam poputujú, a kde nakoniec zakotvia. A opoziční politici situáciu zneužívajú na vlastné zviditeľnenie a zbieranie bodov. Až na to, že to vlastne nikoho netrápi,“ píše v statuse Roth Neveďalová, podľa ktorej však ešte ďalej zašli šéfredaktori, ktorí tvrdili, že odchod Harkabusa a Mikuláša ohrozuje vyštrenie vraždy Jána Kuciaka.

„Lebo takáto neistá situácia vraj traumatizuje celú spoločnosť,“ pokračuje europoslankyňa.

Denník N informoval o tom, že Harkabus a Mikuláš sa k 30. júnu vzdali funkcie prokurátorov. Po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry pôsobia na Generálnej prokuratúre SR. Tá personálne zmeny nekomentovala.

Nesúhlasí

„Nuž, spoločnosť traumatizujete vy a všetci politici, ktorí sa neustále na tomto skutku priživujú. Vražda kohokoľvek je smutná a neodpustiteľná vec. Ale už je načase ju prestať zneužívať a nechať orgány, aby pracovali na jej vyriešení,“ myslí si europoslankyňa.

Munícia pre Ukrajinu

„A tiež by ste hlavne mali byť objektívni a informovať ľudí, ktorí vás čítajú. Všetci nadšene vypisujete, koľko sa vybralo peňazí na zbrane pre Ukrajinu. No akosi sa v tom stráca informácia, že celá zbierka je nezmysel, pretože sa nebude dať využiť na svoj účel. To nehovorím ja, ale generálny tajomník NATO a aj český premiér Fiala. Zavádzanie ľudí, ktorí sa nechali oblbnúť vo viere, že niekomu pomáhajú nie je pekné,“vyčíta propagandistom Roth Neveďalová. Tá nechápe, že niekto dobrovoľne prispieva na nákup zbraní a ešte sa tým hrdo vystatuje.

„Museli sme sa úplne zblazniť, keď veríme, že zbrane ukončia vojnu. Ako si môžeme byť istí, že sa nakoniec neotočia proti nám. Plus hystéria niektorých novinárov, ktorí útočia na politikov, že prečo neprispievajú, je nový strop slovenskej “nezávislej” žurnalistiky,“ reaguje europoslankyňa na novinára z Markízy, konfrontujúceho ministra Tarabu.

Stačil by pohľad do zrkadla

„A v celom tomto pôsobí okrem Sasky, ktorá nám vyčíta, že sme málo sociálni, hlavne KDH, ktoré nám vyčíta, že sme málo konzervatívni. Absurdné stanoviská marginalizovaných subjektov. Dnes bol v NRSR schválený 13.dôchodok. Toľko k sociálnosti,“ poznamenáva europoslankyňa

„KDH by som odporúčala posvietiť si na tie brvná vo vlastnom oku a nehľadať smietky u ostatných. Ich europoslanci sú dvaja. A kým pani Lexmann rozpráva, že Brusel nemá siahať na naše peniaze a ani komentovať naše rozhodnutia, tak pán Štefanec s hrdosťou podpisuje protislovenské diskusie a rezolúcie v europarlamente. Volič KDH to bude mať veru ťažké,“ uzatvára Katarína Roth Neveďalová.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d