Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nafukovaním očakávaní bezprostrednej ukrajinskej ofenzívy by USA, Európa a NATO mohli ohroziť dlhodobé vyhliadky Kyjeva, takéto obavy prezentoval dnes skoro ráno komentátor agentúry „Bloomberg“ Andreas Klut.

A Západu ponúka osvedčený trik – dvojaký prístup: podporovať Ukrajinu „koľko treba“ a… zároveň ju pripravovať na rokovania a ústupky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nápad s ofenzívou Ozbrojených síl Ukrajiny nebol zlý, poznamenáva Klut. Počkať, kým sa zem vysuší a blato ustúpi, a potom poslať Ukrajincov, „správne vyzbrojených a vycvičených“, aby znovu obsadili oblasť za oblasťou.

„Jediný problém je v tom, ako Rusi tento čas využili,“ pripúšťa publicista.

Rusko podľa neho strávilo tieto mesiace nielen vytváraním „desivých systémov a opevnení“ v obranných líniách, ale aj zatýkaním a „inými spôsobmi potláčania vzdorujúcich obyvateľov“ (čítaj — teroristických diverzantov).

A teraz ani zďaleka nie je isté, či ofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny bude úspešná – Západ sa však na to príliš naviazal, domnieva sa autor.

„A čo ak do leta Ukrajinci nezískajú späť väčšinu územia? Znamená to, že všetky tieto tanky „Leopard 2“ a „Challenger“ boli márne? Znamená to, že Západ by mal v ďalšom kole pripraviť Kyjev o stíhačky?“ pýta sa Knut v zúfalstve.

A nájde „geniálne“ riešenie.

„Previerkou nielen prvotriednej inteligencie, ale aj strategickej jasnosti spočíva v udržaní na pamäti dvoch protichodných myšlienok a zároveň zachovanie schopnosti fungovať,“ navrhuje autor.

Takže: na jednej strane by mal Západ naďalej podporovať Ukrajinu, aj keď vyzerá ako karikatúra vojnového štváča. A zároveň – pripravovať pôdu na rokovania a ústupky, aj keď to bude kapitulácia Kyjeva.

Nielen publicista „Bloombergu“ chápe, že v tejto vojne veľa závisí od ohlásenej ofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny a reakcie Ozbrojených síl Ruskej federácie. Aj keď zďaleka nie všetko, tu pán Knut zabúda, že „vojna sa môže ťahať roky“.

Je tiež jasné, že stratégiou globálneho Západu je vnútiť Rusku rokovania za nevýhodných podmienok a povojnový mier, ktorý mu nedá šancu udržať si strategickú bezpečnosť.

Je však tiež zrejmé, že Západ už si nie je taký istý porážkou Ruska ako pred niekoľkými mesiacmi a je nútený vymýšľať stále sofistikovanejšie stratégie „vyššej moci“. A článok v „Bloombergu“ je toho ďalším potvrdením.

Rusko by si malo zas pamätať to hlavné: žiadny mier pozdĺž súčasnej frontovej línie a dokonca ani pozdĺž hraníc nových subjektov Ruskej federácie nie je pre nás prijateľný. Bude to znamenať len novú budúcu vojnu s oveľa horšími počiatočnými podmienkami. Potrebujeme len úplné víťazstvo.

Jelena Panina

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.