Slovanské Noviny

15. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Riabov: Čo iné ako fašizmus je dnes na západe?

Na oslavách 80. výročia Karpatsko-duklianskej operácie povedal vo svojom prejave premiér Robert Fico, že “mier prišiel z Východu”. Už len táto zmienka pobúrila prozápadných politikov a aktivistov. Čo prichádza zo Západu? S odpoveďou prišiel Slovák s ruskými koreňmi Alexander Riabov.

“Gruzínsky sen je nočná mora Západu. Politická strana Gruzínsky sen, ktorá odmieta eskaláciu napätia s Ruskom, drvivo zvíťazila v tamojších parlamentných voľbách. A to napriek túžbe Západu otvoriť ďalší front proti Rusku. Tentokrát pre zmenu už do posledného Gruzínca,” začína svoj trefný komentár Riabov.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Voľby boli sfaľšované, kúpené a neplatné,“ uvádza a pokračuje: “Tak vracia úder Impérium lží zo Západu tomu, keď sa gruzínsky, ale aj moldavský národ nehrnie do vojny s Ruskom a má už dosť všetkej západnej vojenskej a úchylnej propagandy. Aby to nemali tak lacno v krajine okamžite po voľbách spustili Majdan – totožný tomu ukrajinskému. Ale ako inak to tam ľudia majú už asi tak nahlas povedať, čo chcú a čo nie, ak nie hlasovaním vo voľbách?”

Nepodobá sa to na fašizmus?

Riabov vo svojom video komentári s názvom “Čo iné ako fašizmus je dnes na Západe?” poukazuje na to, čo všetko je podľa Západu v poriadku.

“Vraj je v poriadku zavádzať cenzúru vypínať, opozičné médiá,” začína menovaním toho, čo všetko nám Západ ponúka a pokračuje “vraj je v poriadku uzurpovať si patent na pravdu”, “vraj je v poriadku vymazať človeka za jeho názor, pokiaľ nie je ten jediný správny”, “vraj je v poriadku fandiť banderovcom”… a pokračuje v stupňovaní prejavov, ktoré spojil s fašizmom.

V poriadku je podľa Riabova pre Západ nevidieť genocídu v Gaze, v poriadku je nevidieť útočnú, zakázanú vojnu na Libanon a Irán. “Vraj je v poriadku xenofóbne šikanovať jeden jediný národ na svete a všetky súvislosti s ním, v kultúre, v športe a skrátka v čomkoľvek prenasledovať milióny ďalších civilistov po celom svete,” hovorí Slovák s ruskými koreňmi na adresu rastúceho šovinizmu proti Rusom.

„Čím bližšie je pád impéria, tým šialenejšie sú jeho zákony,“ dodáva v záver Riabov.

/ hlavnydennik.sk /