Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Komisárka Rady Európy pre ľudské práva Dunja Mijatović v liste zverejnenom dnes, 21. septembra, vyjadrila znepokojenie nad návrhom zákona Republiky srbskej (Bosna a Hercegovina), ktorý zabezpečuje registráciu a financovanie neziskových organizácií zo zahraničia.

Rada Európy je znepokojená zámerom Republiky srbskej vyčistiť „piatu kolónu“

Mijatović vo svojom liste zaslanom predsedovi Národného zhromaždenia Republiky srbskej zdôraznila, že návrh zákona o vytvorení samostatného právneho systému pre mimovládne organizácie, ktoré dostávajú akékoľvek zahraničné finančné prostriedky alebo inú podporu zo zahraničia, vyvoláva množstvo obáv v oblasti ľudských práv.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Oprávnený cieľ zvýšenia transparentnosti aktivít mimovládnych organizácií nesmie byť dosiahnutý neprimeranými alebo diskriminačnými prostriedkami na úkor efektívneho využívania ľudských práv a slobôd,“ napísala komisárka Rady Európy.

Podľa Mijatović „občianska spoločnosť“ a disent v Republike srbskej podliehajú čoraz väčším obmedzeniam.

Vyzvala poslancov Národného zhromaždenia Republiky srbskej, aby sa zdržali schvaľovania zákona a vytvorili bezpečné a priaznivé prostredie pre mimovládne organizácie a obhajcov ľudských práv v súlade s príslušnými normami Rady Európy.

Hlasovanie o návrhu zákona v Národnom zhromaždení Republiky srbskej sa uskutoční budúci utorok.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: