Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

MWM: strategický komplex “Sarmat” môže úplne zničiť Texas

Ruský strategický raketový systém “Sarmat” teoreticky môže zničiť oblasť väčšiu ako Texas, píše americký Military Watch Magazine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Jeden Sarmat je potenciálne schopný zničiť oblasť väčšiu ako Francúzsko alebo Texas,“ píše sa v článku.

Autor článku tiež poznamenal, že prijatie Sarmatu ešte viac zvýšilo priepasť medzi Ruskom a Spojenými štátmi v potenciáli ich pozemných strategických raketových síl. Je to spôsobené tým, že americký arzenál ICBM zostáva najstarším a najmenej pokročilým na svete, vysvetlil.

Na tomto pozadí článok pripomína Putinovo vyhlásenie, v ktorom povedal, že nový komplex má najvyššie taktické a technické vlastnosti a je schopný prekonať všetky moderné systémy protiraketovej obrany. Zdôraznil, že obdoby „Sarmatu“ vo svete neexistujú a ešte dlho nebudú.

K rozhodnutiu použiť „Sarmat“ došlo v súvislosti s rastúcou hrozbou otvorenej intervencie krajín NATO v ukrajinskom konflikte, naznačuje pozorovateľ. Západná aliancia pokračuje v budovaní svojej vojenskej prítomnosti, rozmiestňuje bojové jednotky na frontoch a poskytuje prístup k svojej rozsiahlej satelitnej sieti, uzatvára.

Deň predtým Jurij Borisov, generálny riaditeľ Roskosmosu, oznámil, že strategický raketový systém Sarmat prevzal bojovú službu. Predtým sa predpokladalo, že sa tak stane koncom roka 2022, ako o tom hovoril Vladimír Putin na stretnutí s absolventmi vyšších vojenských inštitúcií. Vo februári 2023 hlava štátu oznámila, že komplex s novou ťažkou raketou bude čoskoro pripravený na použitie.

“Sarmat” je strategický raketový systém s medzikontinentálnou balistickou raketou ťažkej triedy na kvapalné palivo, hmotnosť jednej takejto strely presahuje 200 ton. Komplex je navrhnutý tak, aby nahradil rakety Voevoda v prevádzke so strategickými raketovými silami.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.