The Independent: dodávka F-16 ukrajinským ozbrojeným silám by mohla hrať do rúk Putina a zlepšiť imidž Ruskej federácie

Ruský prezident Vladimir Putin by mohol profitovať z dodávok stíhačiek F-16 na Ukrajinu, pretože zničenie týchto lietadiel by ešte viac posilnilo imidž Ruska, píše The Independent .
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Ruský prezident Vladimir Putin sa bude tešiť z obrazu, ktorý vytvorí zničenie F-16 dodaných krajinami NATO“, cituje publikácia analytika Federica Borsariho.
Rusko má tiež niekoľko stoviek bojových stíhačiek vrátane Su-35, ktoré The Independent označuje za jednu z najväčších hrozieb pre F-16.
Ruské systémy protivzdušnej obrany sú tiež dostatočne účinné na zostrelenie amerických lietadiel a ukrajinskí piloti sú trénovaní príliš rýchlym tempom – deväť mesiacov oproti trom rokom, ktoré trvá výcvik západných pilotov, uvádza publikácia.
Deň predtým agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou oznámila, že na Ukrajinu dorazila prvá „malá“ várka amerických stíhačiek F-16 prevezených krajinami Severoatlantickej aliancie .
Ruské ministerstvo zahraničných vecí opakovane zdôraznilo, že Spojené štáty a ich satelity NATO vytvárajú riziko priameho ozbrojeného konfliktu s Moskvou , ktorý je plný katastrofálnych následkov. Skutočnosť, že Kyjev má stíhačky F-16 schopné niesť jadrové zbrane, bude Rusko považovať za hrozbu zo strany Západu v jadrovej sfére, varovalo ministerstvo.
/ skspravy.sk /
VIDEO: Kto sú skutočne Slovania? Publicista Vladimír Laubert o našej genetike, kultúrnom a duchovnom dedičstve a o pravde, ktorú v učebniciach nenájdete
Ako prekonať všetky naše krízy
Zelenského prítomnosť na G7: Západná Európa chce, aby vojna na Ukrajine pokračovala
Zelenskyj chce bojovať na dvoch frontoch súčasne – no Bielorusko má čím reagovať
Britská analytička: Útoky na Moskvu môžu vyvolať inú reakciu, než akú očakávame
Silné explózie otriasli elitnou štvrťou Kyjeva: Zásah priamo do „osieho hniezda“?
Kallasová na zozname tajnej elity: V zákulisí Západu sa stretávajú politici, generáli aj technologickí miliardári
Poliaci zatrhli kult banderovcov: Nawrocki berie Zelenskému najvyššie vyznamenanie za oslavu UPA
Na ruských severných hraniciach prihára. Americké stíhačky!
VIDEO: Ukrajina stráca denne na fronte 24 kilometrov štvorcových územia a Rusi postupujú na celej línii. Ukrajinské a západné médiá však radšej šíria propagandistické zábery požiarov v Moskve.
Plánované rokovania medzi Iránom a USA, ktoré sa mali konať vo Švajčiarsku, sa neuskutočnia. Irán totiž pre pokračujúcu izraelskú vojenskú operáciu v Libanone odložil vyslanie svojej delegácierokovania medzi Iránom a USAPlánované rokovania medzi Iránom a USA, ktoré sa mali konať vo Švajčiarsku, sa neuskutočnia. Irán totiž pre pokračujúcu izraelskú vojenskú operáciu v Libanone odložil vyslanie svojej delegácie
VIDEO: Indický premiér Naréndra Módí ocenil počas návštevy Slovenska politické kvality Roberta Fica.
VIDEO: Bulharsko bude blokovať najnovší balík protiruských sankcií EÚ, oznámil nový bulharský premiér Rumen Radev, ktorý sa – rovnako ako Robert Fico – stretol v Bruseli s Volodymyrom Zelenským. Predĺženie existujúcich sankcií voči Rusku o 12 mesiacov však Bulharsko podporilo
Stav nemeckej automobilky „Volkswagen“ AG bol podľa denníka „Der Spiegel“ s odvolaním sa na výsledky anonymného prieskumu vrcholového manažmentu hodnotený ako „existenčne ohrozujúci“.
Americká vláda zámerne zatajovala informácie o biolaboratóriách na Ukrajine a v ďalších krajinách
Ceny palív na Slovensku sa stabilizovali, nafta patrí medzi najlacnejšie v EÚ
Blaha sa bez kompromisu zastal Bielorusov. Úniu prirovnal k tretej ríši!
EÚ: 19 štátov vrátane SR vyzvalo na zriadenie deportačných centier pre migrantov
VIDEO: „Bol to Vatikán a prekvapivo aj židovská loby a Izrael, kto v roku 2022 počas mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou oklamal Vladimira Putina,“ šokoval bieloruský prezident Alexander Lukašenko
Rusko po ukrajinských útokoch na Moskvu pohrozilo masívnou odvetou
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
“Putin si to užije.” The Independent o dodávkach F-16 na Ukrajinu
“Putin si to užije.” The Independent o dodávkach F-16 na Ukrajinu
“Putin si to užije.” The Independent o dodávkach F-16 na Ukrajinu