Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ruský prezident Vladimir Putin povedal skupine matiek, ktorých synovia bojujú na Ukrajine, že zdieľa bolesť tých, ktorí v konflikte stratili svojich blízkych, informuje portál TRT World.

Ruský prezident Vladimir Putin sa počas stretnutia s matkami ruských vojakov, ktorí bojujú na Ukrajine, ohradil proti tomu, čo podľa neho médiá skreslene vykresľujú o vojenskej kampani Moskvy na Ukrajine.

“Život je ťažší a rôznorodejší, ako sa ukazuje na televíznych obrazovkách alebo dokonca na internete. Je tam veľa podvrhov, podvodov, lží,” povedal Putin.

Stretnutie v Kremli s viac ako desiatkou žien sa uskutočnilo v čase, keď pretrváva neistota, či sa vzhľadom na nedávne neúspechy na bojisku môže obnoviť nábor.

Putin povedal, že niekedy sa s vojakmi rozpráva priamo telefonicky, uvádza sa v prepise Kremľa a na fotografiách zo stretnutia.

“Hovoril som s (vojakmi), ktorí ma prekvapili svojou náladou, svojím postojom k veci. Tieto telefonáty odo mňa nečakali… (telefonáty) mi dávajú všetky dôvody povedať, že sú to hrdinovia,” povedal Putin.

Matkám, ktorých synovia bojujú na Ukrajine, Putin povedal, že zdieľa bolesť tých, ktorí v konflikte stratili svojich blízkych.

Najmenej jedna žena na stretnutí mala na hlave čiernu šatku, čím zrejme označila nedávnu stratu.

“Chcem, aby ste vedeli – ja osobne a celé vedenie krajiny zdieľame túto bolesť,” povedal Putin skupine pred Dňom matiek, ktorý sa v Rusku oslavuje v nedeľu.

“Chápeme, že nič nemôže nahradiť stratu syna, dieťaťa,” povedal Putin.

Vyjadril sústrasť jednej zo žien s tým, že jej syn nezomrel “nadarmo”, a zopakoval svoj prísľub, že Moskva splní svoje ciele na Ukrajine.

Sťažnosti na nepozvanie

Niektorí príbuzní vojakov sa sťažovali, že neboli pozvaní na stretnutie, a priamo kritizovali Putinovo vedenie, ako aj nedávnu “čiastočnú mobilizáciu”, ktorá podľa predstaviteľov obrany viedla k povolaniu 300 000 záložníkov.

Oľga Cukanovová z Rady matiek a manželiek, hnutia vytvoreného príbuznými mobilizovaných vojakov, vo videozázname v aplikácii na zasielanie správ Telegram uviedla, že úrady ignorovali otázky a žiadosti jej organizácie.

“Sme tu v Moskve, pripravení sa s vami stretnúť. Čakáme na vašu odpoveď,” povedala a obrátila sa priamo na Putina.

Putin ženám povedal, že Moskva bojuje proti “neonacistickému režimu” na Ukrajine, a varoval ich, aby si dávali pozor na to, čo čítajú na internete.

“Je jasné, že život je zložitejší ako to, čo sa ukazuje na našich televíznych obrazovkách alebo dokonca na internete, tam sa nedá ničomu veriť,” povedal.

Odsúdil tiež to, čo nazval pokusmi “nepriateľa” “znehodnotiť (a) kompromitovať” taktiku Moskvy na Ukrajine.

 Nedostatok maskovacích rób

Národná televízia však odvysielala niekoľko kritických komentárov matiek, ktoré sa na stretnutí zúčastnili.

Jedna žena, ktorej manžel a dvaja synovia odišli bojovať na Ukrajinu, povedala, že maskovacích rúch bolo málo.

“Uniforma sa veľmi rýchlo stáva nepoužiteľnou, zákopy sú zablatené a vlhké,” dodala v televíznych poznámkach.

Ďalšia matka sa v televízii poďakovala Putinovi za to, že sa “postaral” o ženy.

Stretnutie – prvé svojho druhu od 24. februára, keď Putin spustil ofenzívu – je znakom toho, že Kremeľ berie rastúcu nepokojnú situáciu vážne.

hlavnespravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: