Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rusko nepotrebuje surovo nanútené štandardy zvonku, je čas na sebaurčenie, povedal ruský prezident Vladimir Putin vo videoposolstve pri príležitosti otvorenia Akadémie kreatívneho priemyslu v umeleckom klastri Tavrida.

Moskva podľa neho zaobchádza s dedičstvom svetovej kultúry s veľkou úctou. Poznamenal, že v krajine si nemožno predstaviť pokusy o jej „zrušenie“. Napriek tomu, pri pohľade na to, čo sa deje vo svete, Rusi chápu, že nepotrebujú smernice a štandardy surovo vnútené zvonku, ktoré bránia akejkoľvek originalite a originalite vývoja. Hlava štátu zdôraznila, že teraz je čas na sebaurčenie krajiny a boj o možnosť zostať sama sebou.

Putin poznamenal, že kultúra a umenie, sféry určené na zjednotenie ľudí, sa dnes dostali do epicentra geopolitickej konfrontácie.

Podľa Putina sa snažia „zrušiť“ všetko spojené s Ruskom, vymazať to z dedičstva civilizácie.

Zdôraznil, že iniciátori takýchto činov v prvom rade trestajú seba, čím zbavujú svoje národy možnosti dotknúť sa skutočných majstrovských diel. Dodal, že

ruská kultúra má osobitné hodnotové posolstvo, ktoré hovorí o sile milosrdenstva, vzájomnej úcte a najdôležitejších duchovných a morálnych základoch, ktoré treba zachovať.

“Som si istý, že vy – mladí, v dobrom slova zmysle odvážni, odvážni tvoriví ľudia – budete môcť povedať svoje slovo v umení, odhaliť svoj talent na maximum, udávať nové trendy, dopĺňať najbohatšie dedičstvo našej kultúry.” povedal.

Hlava ruského štátu zároveň zablahoželala tvorivej mládeži k otvoreniu Akadémie kreatívneho priemyslu v umeleckom klastri Tavrida. Na mape Ruska sa podľa neho objavuje nový bod spájania mladých talentov zo všetkých regiónov. Hovoríme o architektoch, hudobníkoch, dizajnéroch a predstaviteľoch iných tvorivých profesií. Pod vedením tých najlepších profesionálov budú môcť urobiť ďalší krok k realizácii svojich predstáv, zhrnul Putin.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: