Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Máme za sebou ďalšiu televíznu diskusiu, v ktorej sa hlava štátu nevenovala pálčivým problémom Slovenska, ale ako zvyčajne – sama sebe, svojim boľačkám, krivdám a ponosám. Posťažovala sa, že na ňu útočia (už tradične si mýli kritiku s útokom), pofňukala si, že ju nenávidia (opäť zámena hnevu až zúfalstva ľudí s nenávisťou), zabedákala si, že o nej klamú (k tomu sa ešte dostaneme), píše na sociálnej sieti Eduard Chmelár.

Viete, že nemám rád obvinenia o americkej agentke, že nepoužívam metafory o tom, ako ju ovláda Soros (hoci jej nijako neprekážajú konšpirácie o ruských agentoch a Putinových trolloch), a to najmä preto, lebo sú nepresné a nedostatok priamočiarych dôkazov umožňuje druhej strane, aby takéto podozrenia vysmiala. Skúsme to teda inak, navrhol.

Zuzana Čaputová sa vo vysielaní TV JOJ (25.mája) opakovane bránila obvineniu, že slúži inej moci a označila to za „absurdné klamstvo“, na ktoré vraj neexistuje „jeden jediný dôkaz“.

Naozaj nie je mojou úlohou skúmať, či slúži Jurajovi (Rizmanovi) alebo Georgovi (Sorosovi), to je pod moju úroveň, aj keď pozvať jej partnera do diskusie (alebo skôr mediálnej kampane), či by mala znova kandidovať, je podľa môjho názoru ešte väčší trapas. Spýtam sa teda inak, hoci položiť túto otázku mali už dávno novinári:

Vyzývam pani prezidentku, aby uviedla jeden jediný prípad, kedy nesúhlasila s postojom, stanoviskom alebo požiadavkou USA. Konkrétne, aby pripomenula verejnosti jednu jedinú situáciu, v ktorej bránila štátne záujmy Slovenskej republiky proti deklarovaným cieľom Spojených štátov.

Prosím, nech nepoužíva výhovorku ako v uvedenej relácii, že Spojené štáty sú náš spojenec. Byť spojencom neznamená byť vazalom, neznamená to nemať vlastné záujmy, neznamená to nemôcť povedať hegemónovi NIE. Sledujem politickú scénu dosť pozorne, ale nespomínam si na to, že by Zuzana Čaputová ako hlava suverénneho štátu niekedy oponovala želaniu Bieleho domu alebo Pentagonu, teda že by Američanom v niečom nevyhovela.

Naopak, dobre sa pamätám, že súhlasila so všetkými návrhmi, požiadavkami a ultimátami Spojených štátov presadzovanými buď žiadosťou, nátlakom alebo vydieraním, či už sa týkali nákupu vojenskej techniky, protiústavného posielania zbraní na Ukrajinu, nevýhodnej zmeny energetickej politiky či prítomnosti amerických vojakov na našom území.

Práve na poslednom príklade sa najnovšie ukázalo, že sme si nedokázali vo vojenskej dohode s USA vyrokovať ani také podmienky ako Česi, že sme si nevedeli obhájiť vlastnú suverenitu a že teda reči Zuzany Čaputovej o tom, ako „slúži Slovensku a snaží sa čo najlepšie obhajovať naše záujmy“ sú falošné a ničím nepodložené.

Navyše, keďže je to prezidentská zmluva, hlava štátu je za ňu podľa čl. 102, ods. 1 pís. a, b Ústavy Slovenskej republiky v plnej miere zodpovedná.

Je možné (aj keď nie veľmi pravdepodobné), že sa mýlim a že som nepostrehol nejaké hrdinské vzopretie sa Zuzany Čaputovej voči požiadavkám USA. V takom prípade ju prosím, aby oboznámila s takýmto prípadom slovenskú verejnosť. Bolo by ideálne, keby tak urobila pri oznámení o svojom rozhodnutí, že bude opäť kandidovať na post prezidentky SR (falošné tančeky pre jednoduchších, že ešte nie je rozhodnutá, si môžeme odpustiť, všakáno). A zároveň by bolo vhodné, keby sa pri tejto príležitosti ospravedlnila slovenskej verejnosti, že ju opäť raz oklamala, keď to sľúbila urobiť skôr ako jej predchodca. Ten termín jej vypršal už 15. mája. Tik tak, uzavrel svoj komentár

 Eduard Chmelár

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: