Máme za sebou ďalšiu televíznu diskusiu, v ktorej sa hlava štátu nevenovala pálčivým problémom Slovenska, ale ako zvyčajne – sama sebe, svojim boľačkám, krivdám a ponosám. Posťažovala sa, že na ňu útočia (už tradične si mýli kritiku s útokom), pofňukala si, že ju nenávidia (opäť zámena hnevu až zúfalstva ľudí s nenávisťou), zabedákala si, že o nej klamú (k tomu sa ešte dostaneme), píše na sociálnej sieti Eduard Chmelár.

Viete, že nemám rád obvinenia o americkej agentke, že nepoužívam metafory o tom, ako ju ovláda Soros (hoci jej nijako neprekážajú konšpirácie o ruských agentoch a Putinových trolloch), a to najmä preto, lebo sú nepresné a nedostatok priamočiarych dôkazov umožňuje druhej strane, aby takéto podozrenia vysmiala. Skúsme to teda inak, navrhol.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zuzana Čaputová sa vo vysielaní TV JOJ (25.mája) opakovane bránila obvineniu, že slúži inej moci a označila to za „absurdné klamstvo“, na ktoré vraj neexistuje „jeden jediný dôkaz“.
Naozaj nie je mojou úlohou skúmať, či slúži Jurajovi (Rizmanovi) alebo Georgovi (Sorosovi), to je pod moju úroveň, aj keď pozvať jej partnera do diskusie (alebo skôr mediálnej kampane), či by mala znova kandidovať, je podľa môjho názoru ešte väčší trapas. Spýtam sa teda inak, hoci položiť túto otázku mali už dávno novinári:
Vyzývam pani prezidentku, aby uviedla jeden jediný prípad, kedy nesúhlasila s postojom, stanoviskom alebo požiadavkou USA. Konkrétne, aby pripomenula verejnosti jednu jedinú situáciu, v ktorej bránila štátne záujmy Slovenskej republiky proti deklarovaným cieľom Spojených štátov.
Prosím, nech nepoužíva výhovorku ako v uvedenej relácii, že Spojené štáty sú náš spojenec. Byť spojencom neznamená byť vazalom, neznamená to nemať vlastné záujmy, neznamená to nemôcť povedať hegemónovi NIE. Sledujem politickú scénu dosť pozorne, ale nespomínam si na to, že by Zuzana Čaputová ako hlava suverénneho štátu niekedy oponovala želaniu Bieleho domu alebo Pentagonu, teda že by Američanom v niečom nevyhovela.
Naopak, dobre sa pamätám, že súhlasila so všetkými návrhmi, požiadavkami a ultimátami Spojených štátov presadzovanými buď žiadosťou, nátlakom alebo vydieraním, či už sa týkali nákupu vojenskej techniky, protiústavného posielania zbraní na Ukrajinu, nevýhodnej zmeny energetickej politiky či prítomnosti amerických vojakov na našom území.
Práve na poslednom príklade sa najnovšie ukázalo, že sme si nedokázali vo vojenskej dohode s USA vyrokovať ani také podmienky ako Česi, že sme si nevedeli obhájiť vlastnú suverenitu a že teda reči Zuzany Čaputovej o tom, ako „slúži Slovensku a snaží sa čo najlepšie obhajovať naše záujmy“ sú falošné a ničím nepodložené.
Navyše, keďže je to prezidentská zmluva, hlava štátu je za ňu podľa čl. 102, ods. 1 pís. a, b Ústavy Slovenskej republiky v plnej miere zodpovedná.
Je možné (aj keď nie veľmi pravdepodobné), že sa mýlim a že som nepostrehol nejaké hrdinské vzopretie sa Zuzany Čaputovej voči požiadavkám USA. V takom prípade ju prosím, aby oboznámila s takýmto prípadom slovenskú verejnosť. Bolo by ideálne, keby tak urobila pri oznámení o svojom rozhodnutí, že bude opäť kandidovať na post prezidentky SR (falošné tančeky pre jednoduchších, že ešte nie je rozhodnutá, si môžeme odpustiť, všakáno). A zároveň by bolo vhodné, keby sa pri tejto príležitosti ospravedlnila slovenskej verejnosti, že ju opäť raz oklamala, keď to sľúbila urobiť skôr ako jej predchodca. Ten termín jej vypršal už 15. mája. Tik tak, uzavrel svoj komentár
Eduard Chmelár
skspravy
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Bratislavské letisko hlási historický míľnik. V júni jeho bránami prešlo viac ako pol milióna cestujúcich, čo je o vyše 80 percent viac ako v roku 2025
VIDEO: Ako Brusel zničil európsky automobilový priemysel a prečo prídu o prácu státisíce ľudí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Chmelár vyzval Čaputovú, aby uviedla, kedy nesúhlasila s postojom USA
Chmelár vyzval Čaputovú, aby uviedla, kedy nesúhlasila s postojom USA
Chmelár vyzval Čaputovú, aby uviedla, kedy nesúhlasila s postojom USA