Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rusko znížilo počet zamestnancov nemeckých inštitúcií v krajine na 350.

Suddeutsche Zeitung:Ruské úrady znížili limit počtu zamestnancov nemeckých inštitúcií v krajine na 350. Preto bude musieť niekoľko stoviek Nemcov opustiť Ruskú federáciu, napísali noviny Suddeutsche Zeitung, s odvolaním sa na svoje zdroje. 

Nemci odpovedia

Nemecké ministerstvo zahraničia však mieni ako reakciu „vyvážiť“ ruskú prítomnosť v Nemecku. Podľa novín, budú musieť zamestnanci nemeckých inštitúcií opustiť Rusko pred začiatkom júna. Presný dátum nie je známy. Medzi tými, ktorí sú nútení odísť sú diplomati, učitelia, či zamestnanci Goetheho kultúrneho centra. Podľa ruskej strany nemecká vláda pôvodne vypovedala do Ruskej federácie dvakrát toľko zamestnancov, ako Rusko Nemcov.

Problémy

„Tento limit, stanovený Ruskom, si od začiatku júna vyžiada veľké škrty vo všetkých oblastiach našej prítomnosti v Ruskej federácii,“ vyhlásilo nemecké ministerstvo zahraničných vecí. „Nemecká vláda dohliadne na to, aby sa v praxi zachovala skutočná rovnováha, pokiaľ ide o počet diplomatických zamestnancov v oboch krajinách“, oznámilo Nemecko.

Obvinenia

V januári 2022 Nemecko vyhlásilo  zamestnanca ruského konzulátu v Mníchove za personu non grata. Obvinili ho zo špionáže v oblasti vesmírnych technológií. V apríli toho istého roku nemecké úrady vyhostili  40 ruských diplomatov. V apríli 2023 ruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo hromadné vyhostenie ruských diplomatov z Nemecka. Ministerstvo obvinilo Berlín  z ničenia „celého súboru rusko-nemeckých vzťahov“ a ako reakciu prijalo zrkadlové opatrenia. Koľko diplomatov sa Moskva rozhodla vyhostiť, nespresnili.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: