Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vladimir Putin podľa telegramového kanála Rady federácie navrhol vymenovať Andreja Belousova za ministra obrany.

„Rada federácie prijala na konzultácie kandidátov navrhnutých ruským prezidentom Vladimirom Putinom na posty šéfov viacerých federálnych ministerstiev a rezortov: <…> na post ministra obrany – Andrej Removič Belousov“, uvádza sa vo vyhlásení.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prezident vymenoval Sergeja Šojgu, ktorý zastával post ministra obrany, za tajomníka Bezpečnostnej rady. Ďalším dekrétom Putin z tejto funkcie odvolal Nikolaja Patruševa.

Ako uviedol tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov, Belousovova kandidatúra na post ministra obrany je spôsobená tým, že tento rezort by mal byť absolútne otvorený inováciám, zavádzaniu všetkých pokrokových nápadov a vytváraniu podmienok pre ekonomickú konkurencieschopnosť.

„Je veľmi dôležité zapadnúť ekonomiku mocenského bloku do ekonomiky krajiny, aby to zodpovedalo dynamike súčasného momentu,“ zdôraznil.

Andrej Belousov je vo verejnej službe od roku 2006. V rokoch 2006-2008 bol námestníkom ministra pre hospodársky rozvoj. V rokoch 2008-2012 sa Belousov stal riaditeľom odboru ekonomiky a financií ruskej vlády. V rokoch 2012-2013 zastával post ministra hospodárskeho rozvoja.

Dňa 24. júna 2013 sa Belousov stal asistentom prezidenta, 13. júna 2018 bol na tento post preradený. Andrej Belousov dostal 21. januára 2020 funkciu prvého podpredsedu vlády.

Peskov tiež objasnil, že Sergej Šojgu ako tajomník Bezpečnostnej rady bude súčasne zástupcom hlavy štátu v komisii pre vojensko-priemyselný komplex. Okrem toho bude dohliadať na činnosť Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu. Podľa prezidentovho tlačového tajomníka bude Šojgu naďalej pôsobiť v oblasti, ktorú zvnútra pozná. Čo sa týka Patruševa, Kremeľ jeho novú pozíciu oznámi neskôr.

Okrem toho Peskov uviedol, že náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Valerij Gerasimov bude pokračovať vo svojej práci na tomto poste. Rovnako tak aj súčasný minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov.

Vladimir Putin 10. mája vymenoval za predsedu vlády Michaila Mišustina.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d