Vladimir Putin podľa telegramového kanála Rady federácie navrhol vymenovať Andreja Belousova za ministra obrany.
„Rada federácie prijala na konzultácie kandidátov navrhnutých ruským prezidentom Vladimirom Putinom na posty šéfov viacerých federálnych ministerstiev a rezortov: <…> na post ministra obrany – Andrej Removič Belousov“, uvádza sa vo vyhlásení.
Prezident vymenoval Sergeja Šojgu, ktorý zastával post ministra obrany, za tajomníka Bezpečnostnej rady. Ďalším dekrétom Putin z tejto funkcie odvolal Nikolaja Patruševa.
Ako uviedol tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov, Belousovova kandidatúra na post ministra obrany je spôsobená tým, že tento rezort by mal byť absolútne otvorený inováciám, zavádzaniu všetkých pokrokových nápadov a vytváraniu podmienok pre ekonomickú konkurencieschopnosť.
„Je veľmi dôležité zapadnúť ekonomiku mocenského bloku do ekonomiky krajiny, aby to zodpovedalo dynamike súčasného momentu,“ zdôraznil.
Andrej Belousov je vo verejnej službe od roku 2006. V rokoch 2006-2008 bol námestníkom ministra pre hospodársky rozvoj. V rokoch 2008-2012 sa Belousov stal riaditeľom odboru ekonomiky a financií ruskej vlády. V rokoch 2012-2013 zastával post ministra hospodárskeho rozvoja.
Dňa 24. júna 2013 sa Belousov stal asistentom prezidenta, 13. júna 2018 bol na tento post preradený. Andrej Belousov dostal 21. januára 2020 funkciu prvého podpredsedu vlády.
Peskov tiež objasnil, že Sergej Šojgu ako tajomník Bezpečnostnej rady bude súčasne zástupcom hlavy štátu v komisii pre vojensko-priemyselný komplex. Okrem toho bude dohliadať na činnosť Federálnej služby pre vojensko-technickú spoluprácu. Podľa prezidentovho tlačového tajomníka bude Šojgu naďalej pôsobiť v oblasti, ktorú zvnútra pozná. Čo sa týka Patruševa, Kremeľ jeho novú pozíciu oznámi neskôr.
Okrem toho Peskov uviedol, že náčelník generálneho štábu ozbrojených síl Valerij Gerasimov bude pokračovať vo svojej práci na tomto poste. Rovnako tak aj súčasný minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov.
Vladimir Putin 10. mája vymenoval za predsedu vlády Michaila Mišustina.
skspravy.sk
Spoločnosť Pfizer varuje mužov po očkovaní, aby nemali sex so ženami v plodnom veku
Duch židovského Kagalu: História vzniku Ameriky
Rusko má právo použít jaderné zbraně v případě agrese ze Západu, připomněl Sergej Šojgu
VIDEO: Donald Trump prohlásil, že USA dosáhly mírové dohody s Ruskem, a že už zbývá jen dotáhnout dohodu s Ukrajinou.
Pri útoku na Charkov boli likvidovaní žoldnieri NATO
Oleg Soskin: „Azov“ vytvorený na ochranu Zelenského režimu je nebezpečný
„Tichá smrť“: Forbes o hrôzostrašnej „novej taktike Rusov“
Dôjde k veľkej zmene vo svetovej rovnováhe síl? Môže sa to stať bez veľkej vojny?
Médiá: Taliansko nevykoná zatykač na Putina
Trump sa opäť vyjadril o štatúte Krymu
Oficiálna správa: Pôrodnosť celosvetovo klesla o 50 %
Sudca Stieranka vysvetľuje, prečo prepustil Bombica na slobodu. Človeka s neakceptovateľnými prejavmi má podľa jeho názoru „vylúčiť spomedzi seba“ spoločnosť, nie trestné právo
VIDEO: Na ministerstve kultúry majú podľa herečky Zuzany Fialovej vkus šesťročného dieťaťa a krutosť tínedžera. Fascinuje ju systém krivých zrkadiel, že „čím väčší tyran, tým väčšia obeť“
Niektorí spojenci USA sú podľa CNN veľmi znepokojení mierovým plánom Donalda Trumpa. Vraj povzbudzuje Rusko a Čínu nezákonne dobývať cudzie územia
VIDEO: Rusko je podľa Sergeja Lavrova pripravené dosiahnuť dohodu o ukončení vojny na Ukrajine. Rokovania s USA sa vraj uberajú správnym smerom
VIDEO: Ministerstvo životného prostredia pozastavilo proces posudzovania vplyvov na životné prostredie baterkárne v Šuranoch.
Ovocné džúsy s obsahom ťažkých kovov
Veda o nákazlivom šťastí
„Digitálne euro“. Nočná mora z Bruselu: Vaša platba digitálnej peňaženky je zamietnutá, lebo…
V Srbsku uniklo do okolia povodia Dunaja 82.000 litrov ropy
zo sekcie
Putin navrhol vymenovať Belousova za nového ruského ministra obrany
Putin navrhol vymenovať Belousova za nového ruského ministra obrany
Putin navrhol vymenovať Belousova za nového ruského ministra obrany