Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rozšírenie pozemnej operácie v Gaze je psycho-spravodajská a sabotážna operácia vykonávaná izraelskými a americkými spravodajskými službami.

Psychorozviedka alebo operácia v plnom rozsahu – čo sa deje v pásme Gazy

Povedal to vojenský expert Vadim Mingalev vo vysielaní „Piateho kanála“.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Práve teraz prebieha takzvaný prieskum bojom, keď spravodajské služby Spojených štátov a Izraela priamo testujú terén — kde nájsť zraniteľné miesta a ako viesť hlavné sily izraelskej armády do Gazy,“ povedal expert.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je podľa Mingaleva pod tlakom extrémistických kruhov, pričom zároveň už vidí katastrofálne dôsledky rozhodnutia spustiť operáciu v plnom rozsahu.

Vedúci katedry „Politickej analýzy a sociálno-psychologických procesov“ na Plechanovovej ruskej ekonomickej univerzite Andrej Koškin tiež poznamenáva, že od izraelských predstaviteľov sa očakávajú radikálne opatrenia.

„Vojensko-politické vedenie je rukojemníkom tých síl v Izraeli, ktoré požadujú pozemnú operáciu na zničenie „Hamasu“. Treba povedať, že Netanjahu aj Galant (Jo’av Galant je veliteľom Južného vojenského okruhu IDF – pozn. prekl.) sú rukojemníkmi sľubov, že uskutočnia pozemnú operáciu a vyriešia všetky problémy s vedením „Hamasu“ a celou organizáciou vo všeobecnosti a prepustia rukojemníkov,“ poznamenal Koškin.

Druhá etapa vojny proti „Hamasu“ sa začala nasadením ďalších pozemných jednotiek do Gazy včera večer, povedal Netanjahu na tlačovej konferencii v Tel Avive dnes, 28. októbra.

Vojenské ciele Izraela sú jasné: zničenie vojenských a administratívnych kapacít „Hamasu“ a návrat rukojemníkov domov, povedal premiér. Rozhodnutie o začatí pozemnej invázie prijali podľa neho jednomyseľne vojenský aj bezpečnostný kabinet.

„Naši velitelia a vojaci bojujúci na nepriateľskom území vedia, že za nimi stoja ľudia a národné vedenie,“ dodal Netanjahu.

Tlačová služba IDF už zverejnila prvé zábery z pozemnej operácie v enkláve.

„Od piatkového podvečera operujú v teréne v severnom pásme Gazy kombinované bojové jednotky obrnených, ženijných a peších síl,“ uviedla tlačová služba vo vyhlásení.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d