Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Aktuálne si vymysleli výzvu Vláde SR, aby prispela k finančnej pomoci Ukrajine a odsúdila ruské útoky.

Povedzme si to priamo a jasne: ďakujme Bohu, že partička okolo umelo vytvoreného politika Šimecku, čiže PS nezískala mandát na vládnutie. To by sme pozerali – politika by bola ako cez kopirák toho, čo predvádzala v prezidentskom paláci niekdajšia podpredsedníčka PS Zuzana Čaputová. Všetko možné na prvom mieste, len nie Slovensko a jeho záujmy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mám za to, že Ukrajine pomáhame vrchovatou mierou a dávame im toľko, že často mám pocit, že slovenský občan je odsunutý až na druhú koľaj.

A presne toto je niečo, čo spoločnosť a občania neočakávajú. Naopak – chcú a potrebujú cítiť, že aj o ich potreby a starosti má niekto záujem a bude ich riešiť. Inak povedané, a to dávam celému PS do pozornosti, že Ukrajina nie je ani náhodou téma, ktorú chce občan rozoberať.

Jeho trápia iné veci: ceny v obchodoch, stav zdravotníctva či školstva, vymožiteľnosť práva, výška dôchodkov a podobne. Nie vaše nekonečné nariekanie nad problémami, ktoré našimi problémami nie sú.

Skúste sa zamyslieť a pochopíte, že hodnoty na Slovensku netvoria, pri všetkej úcte, občania Ukrajiny, ale občania Slovenska.

Slováci a Slovenky si už dosť odžili na to, aby sa tu niekto ako vy, bez štipky elementárnej úcty k vlastnému štátu a vlastnému národu, snažil spoločnosť rozdeľovať.

A viete ako? Veľmi lišiacky, naozaj sofistikovane, ako z učebnice ideológií: vnášate a otvárate v politike témy, ktoré nijako nepomáhajú občanom, nijako nevplývajú na rozvoj spoločnosti.

Skôr naopak: dehonestujú tradície, zvyky, históriu a národ. Aj preto tu máme denne na stole požiadavky na adopciu detí pármi rovnakého pohlavia, preto niektoré deti dnes vlastne nevedia či sú chlapec, alebo dievča, preto sa téma o drogách dostáva do roviny, kde je ich zabijačsky fenomén absolútne zľahčovaný.

Preto sa z politiky vytratili normálne témy z ekonomiky, zdravotníctva, sociálnych vecí, hospodárstva….

Nesiete zodpovednosť za deštrukciu komunikácie a úpadku obsahu v slovenskej politike.

Preto, ak máte opäť vypúšťať bezhlavo do priestoru hlúposti, tak radšej zostaňte ticho. Vo vašom prípade naozaj platí známe: mlčať je zlato.

/ Jozef Viktorín / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.