Slovanské Noviny

3. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V článku s názvom „Ruská armáda, kedysi škrípajúca, teraz moderná a smrteľná“ americké noviny „The New York Times“ prakticky spievajú ódu na ruskú armádu a zároveň propagujú jej úspechy pred americkou verejnosťou.

Ako píšu autori článku, námestník ruského ministra obrany Alexej Krivoručko vo svojom prehľade z roku 2020 uviedol, že za posledné desaťročie ruské letectvo získalo viac ako 1000 nových lietadiel. Medzi nimi sú najvyspelejšie stíhačky Su-35S, ktorých letka bola prevelená do Bieloruska, aby sa zúčastnila na spoločných vojenských cvičeniach, ktoré sa tam budú konať vo februári.

Nové schopnosti ruskej armády sa prejavili pri začatí ruskej vojenskej operácie v Sýrii v roku 2015. Nielenže boli účinné, ale niektoré americkú armádu zaskočili.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
Ben Hodges

„Je to trápne priznať, ale pred niekoľkými rokmi som bol prekvapený, keď rakety „Kalibr“ vyleteli z Kaspického mora a zasiahli ciele v Sýrii,» povedal generálporučík Ben Hodges, bývalý veliteľ americkej armády v Európe. „Prekvapili ma nielen ich schopnosti, ale ani som nevedel, že existujú.“

Novinkou je nielen modernizovaná ruská výzbroj, ale aj rozvíjajúca sa teória, ako to všetko využiť. Ruská armáda zdokonalila prístup, ktorý Dmitrij Adamskij, odborník na medzinárodnú bezpečnosť na Reichmanskej univerzite v Izraeli, nazýva „nátlak naprieč doménami“ – kombinovanie skutočného alebo potenciálneho použitia sily s diplomaciou, kybernetickými útokmi a propagandou na dosiahnutie politických cieľov.

Táto zmiešaná stratégia sa prejavuje v súčasnej kríze okolo Ukrajiny. Rusko trvá na okamžitých rozsiahlych ústupkoch zo strany Západu. Presun ruských jednotiek do spojeneckého Bieloruska viedol k tomu, že ako píšu autori článku, potenciálne invázne sily boli v dosahu 100 míľ od Kyjeva hlavného mesta Ukrajiny.

Ruská vojenská modernizácia je tiež čoraz viac navrhnutá tak, aby vyslala signál Spojeným štátom premietaním vojenskej sily na východnú Európu, čo je sklamaním a niekedy prekvapením pre amerických predstaviteľov.

Ako však povedal generál Philip M. Breedlove, ktorý bol veliteľom NATO, keď vojna na Ukrajine v roku 2014 začala, jednotlivé zbraňové systémy nie sú také dôležité ako inovatívne využitie vojenských znalostí získaných z každého z konfliktov, do ktorých sa Rusko zapojilo počas Putinovo pôsobenia vo funkcii prezidenta krajiny:

„Poklona, ktorú by sme mali dať Rusku, je, že je to učiaca sa a prispôsobivá sila. Zakaždým, keď vidíme ruskú armádu v konflikte, je to lepšie a lepšie.“

Neúspechy viedli k masívnym otrasom ruských ozbrojených síl.

Analytici hovoria, že uplynulo niečo viac ako desať rokov a ruská armáda je vyzbrojená systémami rádio-elektronického boja (REB), ktoré možno použiť na zachytenie alebo potlačenie komunikácie s nepriateľom, na odvrátenie bezpilotných lietadiel z kurzu alebo kontrolu nad nimi. Dnes sa ruské systémy REB považujú za oveľa lepšie ako systémy americkej armády.

„Teraz hráme na dobiehanie,“ povedal generál Hodges. „Za posledných 20 rokov sme sa zamerali na iPhony alebo mobilné telefóny a teroristické siete, zatiaľ čo Rusi pokračovali vo vývoji významných, výkonných systémov na potlačenie a odpočúvanie.“

Naša krajina bola opäť našimi potenciálnymi protivníkmi podceňovaná. Rovnaké „hrable“ celé storočie…

Russkij Demiurg/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d