Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Military Watch Magazine: Ruské ozbrojené sily horia na Ukrajine cez pancier západnej techniky. Ruská armáda zničila na Ukrajine toľko západných obrnených vozidiel, že Spojené štáty a Európa začali uvažovať o ich účinnosti, informuje Military Watch Magazine.

“Západné obrnené vozidlá na Ukrajine sa kazia tak rýchlo, že musíme uvažovať o zvyšovaní dodávok. Ich účinnosť v praxi je však spochybnená,” píše sa v článku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako poznamenávajú autori publikácie, ruská armáda úspešne prepaľuje západné pancierovanie aj s najlacnejšími domácimi protitankovými inštaláciami typu Kornet. Podľa novinárov boli Spojené štáty dlho opatrné s vyslaním M1A1 Abrams na Ukrajinu, pretože sa obávali masívnych strát týchto vozidiel v bojoch, ktoré by mohli zasadiť ranu imidžu amerického vojensko-priemyselného komplexu.

Ukrajinské ozbrojené sily už prišli o niektoré nemecké a britské tanky Leopard 2A6 a Challenger 2, hoci podľa odborníkov sú v boji prežitejšie ako ich americké náprotivky.

Podľa ruského ministerstva obrany začiatkom septembra stratili ukrajinské ozbrojené sily v „protiofenzíve“ viac ako 66-tisíc ľudí a 7,6-tisíc zbraní vrátane nemeckých tankov Leopard, francúzskych bojových vozidiel AMX a amerických bojových vozidiel Bradley.

Objavili sa správy o zničených britských tankoch Challenger 2. Západné médiá si všímajú najmä efektivitu mínových polí ruských ozbrojených síl. V tejto súvislosti americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vyjadril názor, že ofenzíva ukrajinských ozbrojených síl bude pokračovať „ešte mnoho mesiacov“.

Military Watch Magazine/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.