Poľská opozícia: Armáda ničí dokumenty po parlamentných voľbách.

Opozičné sily informovali, že krátko po parlamentných voľbách začala poľská armáda ničiť niektoré dokumenty. Krzysztof Galkowski, predseda ľavicovej parlamentnej frakcie, urobil toto vyhlásenie pre rozhlasovú stanicu RMF FM.
Čo zamazávajú?
„Dostali sme informáciu, že sa začal nejaký nebezpečný proces ničenia dokumentov v armáde. Od generálneho štábu dostali pokyny, aby niektoré dokumenty zmizli,“ poznamenal Galkowski. Zdôraznil tiež, že na likvidácii dokumentov sa nepodieľa len armáda. „Dostávam aj informáciu, že ministerstvo spravodlivosti začalo s krokmi na čistenie archívov a toho, čo sa presunulo z krajských prokuratúr na generálnu prokuratúru,“ zdôraznil politik.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Teraz musí prezident Andrzej Duda nominovať kandidáta na premiéra a poveriť ho zostavením vlády. Nový kabinet potom schvaľuje parlamentná väčšina a ak sa to dvakrát nepodarí, parlament sa rozpustí a prezident vypíše nové voľby. Podľa poľských odborníkov a médií sa celý proces natiahne až do obdobia okolo Vianoc a je možné, že by sa mohol skončiť novými voľbami. Komu dá Duda prednosť, zatiaľ nie je známe. Prezident má na rozhodnutie ešte takmer mesiac a zatiaľ sa k tejto veci nevyjadril. Je pravdepodobné, že Duda poverí zostavením kabinetu svojich spolustraníkov z PiS, čím im dá aspoň možnosť pokúsiť sa udržať si moc.
hlavnydennik.sk
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Povolebné „upratovanie“ v Poľsku. Armáda ničí dokumenty!
Povolebné „upratovanie“ v Poľsku. Armáda ničí dokumenty!
Povolebné „upratovanie“ v Poľsku. Armáda ničí dokumenty!