Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ambície Petra Pellegriniho prevyšujú jeho politické zručnosti a podobne ako nebol schopný v úlohe jednotky na kandidátke Smeru vyhrať voľby, podobne aj dnešné lavírovanie a hra na “slušného a zmierlivého” robí z neho len ďalšieho poskoka Prezidentskému palácu. 

V politike je normálne vyjadriť nespokojnosť s prácou niektorého z ústavných činiteľov, nemieni sa však znižovať k útokom, k akým sa znížil predseda strany Smer Robert Fico, uviedol Peter Pellegrini predseda strany Hlas.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Fico podľa neho už pred časom opustil priestor sociálnej demokracie a prešiel do extrémnejšieho prostredia, kam podľa neho cielia aj Ficove útoky na prezidentku Zuzanu Čaputovú. Ako líder Hlasu-SD doplnil, to nemôže tolerovať nik a aj on sám by sa bránil, ak by na neho niekto takto útočil.

Pellegriniho slová o slušnosti, nápadne podobné rétorike Zuzany Čaputovej a jej fanatických prívržencov z občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko a Progresívneho Slovenska:

Ako známe už v období po vražde Jána Kuciaka, Robert Fico vytiahol meno George Soros.

Neskôr preniklo na verejnosť, že voči tomuto sa prudko ohradzovalo vtedajšie biznis krídlo Smeru, ktoré si na čele s Pellegrinim založilo Hlas.

Nie je ani tajomstvom, že Pellegrini bol nafotený, ako zadným vchodom navštevuje v Prezidentskom paláci Zuzanu Čaputovú. O počasí sa asi nebavili…

K vyjadreniu Petra Pellegriniho, že Fico opustil priestor sociálnej demokracie vyvstáva otázka, že čo podľa Pellegriniho je tým správnym priestorom sociálnej demokracie? Bruselské ľúbivé ekotémy, resp. tie dúhové?

Nedávno sme boli svedkami stretu dvoch extrémov. LGBI komunity a Igora Matoviča.

Ani od Čaputovej, ani od Pellegriniho sme nepočuli slová odsúdenia voči možnej výtržnosti ich chránených druhov, ktorých sa mohli verejne dopustiť, bez ohľadu na to, či Matovič prišiel provokovať.

Čo hovorí Trestný zákon o Výtržnosti?

(1) Kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti najmä tým, že:

a) napadne iného,
b) hanobí štátny symbol,
c) hanobí historickú alebo kultúrnu pamiatku,
d) hrubým spôsobom ruší priebeh verejného podujatia, najmä nedovoleným použitím pyrotechnického výrobku, násilným poškodením sedadla alebo časti športového zariadenia slúžiacej na oddelenie sektorov, vhodením nebezpečného predmetu na športovisko alebo na iné miesto konania podujatia alebo
e) vyvoláva verejné pohoršenie vykonávaním pohlavného styku alebo vykonávaním sexuálneho exhibicionizmu alebo iných patologických sexuálnych praktík,
potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) z osobitného motívu,
b) závažnejším spôsobom konania,
c) v prítomnosti skupiny osôb mladších ako osemnásť rokov,
d) na chránenej osobe, alebo
e) hoci bol za taký alebo obdobný čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený alebo v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý.

Nedopustil sa výtržnosti minimálne jeden z rozbesnených prostestujúcich. Slov odsúdenia voči agresívnym občanom sme sa nedočkali ani od Čaputovej, ani Pellegriniho.

Na záver prejdime k podstate 


Prečo Pellegrini v čase, keď Fico ešte bol predsedom vlády (2018), tesne pred podaním demisie a po slovách o Sorosovi, neodmietol prijať post predsedu vlády, ale poslušne ďalšie 2 roky sa nechal “vyživovať” Smerom? Počas jeho “premiérovania” a postu podpredsedu Smeru sa nikdy neozval, že sa mu niečo nepáči. 


TAKŽE PELLEGRINI S JEHO BRUSELSKÝM LIBERÁLNYM HLASOM JE DNES POSLEDNÝ, KTORÝ BY SA MAL NA ADRESU FICA OZÝVAŤ.

Všetci dnes už vedia, dokonca aj jeho bývalí potenciálni voliči, že jeho ambície prevyšujú jeho politické zručnosti a podobne ako nebol schopný v úlohe jednotky na kandidátke Smeru vyhrať voľby, podobne aj dnešné lavírovanie a hra na “slušného a zmierlivého” robí z neho len ďalšieho poskoka Prezidentskému palácu. Nie je pochýb, že by určite do tejto spoločnosti, ktorá okupuje “Pionierský dom” zapadol. 


Poslednou otázkou na Pellegriniho by bola: Podporuje, alebo nepodporuje budúcu vládu Ódora? O budúcom premiérovi sa vyjadruje v superlatívoch, avšak odmienúť podporiť jeho vládu, je opäť len falošná opozičná hra pre voličov.

Zdroj: veci-verejne.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.