Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Taktické jadrové zbrane sú určené na použitie na bojisku a majú menší dolet a účinnosť v porovnaní s jadrovými hlavicami umiestnenými na raketách dlhého doletu.

Poľský prezident Andrzej Duda v utorok potvrdil, že Rusko začalo presúvať viaceré jadrové zbrane krátkeho doletu do Bieloruska. Tento krok podľa neho zmení bezpečnostnú architektúru regiónu i celej Severoatlantickej aliancie. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho bieloruský náprotivok Alexandr Lukašenko v júli uviedli, že Moskva už prepravila niektoré zo svojich taktických nukleárnych zbraní do Bieloruska na základe plánu oznámeného v marci. USA a NATO tento krok nepotvrdili.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg odsúdil tento krok Moskvy ako nebezpečný a nezodpovedný, no v júli povedal, že Aliancia nezaznamenala žiadnu zmenu v jadrovej stratégii Ruska.

Duda na utorkovej spoločnej tlačovej konferencii s portugalským prezidentom Marcelom Rebelom de Sousom vo Varšave povedal, že presun ruských taktických jadrových zbraní na územie Bieloruska “sa odohráva, vidíme to”.

Taktické jadrové zbrane sú určené na použitie na bojisku a majú menší dolet a účinnosť v porovnaní s jadrovými hlavicami umiestnenými na raketách dlhého doletu.

Rusko oznámilo, že si ponechá kontrolu nad týmito zbraňami, ktoré pošle do Bieloruska. Predstavitelia v Moskve a Minsku uviedli, že ich môžu niesť bieloruské bojové lietadlá Su-25 alebo rakety Iskander krátkeho doletu.

Veľvyslanectvo USA v Bielorusku vyzvalo tento týždeň Američanov, aby odišli z krajiny.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: