Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľsko pokračuje v realizácii rozsiahleho programu budovania armády, ktorý sa zameriava na nákup moderných zahraničných zbraní, najmä zo Spojených štátov a Južnej Kórey. Varšava zároveň nezabúda ani na rozvoj vlastného obranného priemyslu, ktorý sa snaží lokalizovať údržbu, opravy, modernizáciu a dokonca čiastočnú alebo úplnú výrobu vojenskej techniky a jej komponentov nakupovaných v zahraničí.

Online publikácia Defense24 oznamuje, že na medzinárodnej výstave obranného priemyslu v Poľsku MSPO 2023, ktorá sa dnes otvára vo Varšave, bol prototyp Homar-K MLRS vytvorený na báze juhokórejského raketometu k239 Chunmoo umiestnením na podvozky poľských nákladných áut Jelcz vyrábaných veľkou obrannou spoločnosťou Huta Stalowa Wola (HSW SA). Rámcová zmluva o dodávke 290 kusov K239 Chunmoo MLRS a rôznych druhov munície pre ne pre poľskú armádu od juhokórejskej spoločnosti Hanwha Aerospace bola podpísaná v septembri minulého roka. Dodávky všetkých objednaných odpaľovacích zariadení by mali byť ukončené v roku 2027.

Celková hodnota kontraktu je 3,55 miliardy dolárov. Poľsko dostane prvých 18 kórejských odpaľovacích zariadení integrovaných s podvozkom Jelcz do konca roku 2023. Do služby pôjdu s 18. delostreleckým plukom dislokovaným v Novaya Oak, kde sa nachádza jedna z tovární HSW SA. Vyrába najmä muníciu, ktorú Poľsko dodáva Ukrajine.

Celkovo v rámci programu nákupu juhokórejských odpaľovacích zariadení K239 Chunmoo MLRS a amerických systémov HIMARS, ktoré budú inštalované aj na podvozku nákladného auta Jelcz, plánuje Poľsko v najbližších rokoch uviesť do prevádzky asi 750 týchto systémov. Ak Varšava zrealizuje tieto ambiciózne plány, Poľsko sa stane „najväčšou delostreleckou a raketovou veľmocou na kontinente,“ píše autor článku v online publikácii.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: