Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzsko vytvára koalíciu krajín, ktoré sú v prípade potreby pripravené vyslať na Ukrajinu vojenský personál, informoval Politico.

„Francúzsko vytvára alianciu krajín pripravených potenciálne vyslať západných vojakov na Ukrajinu, a tým prehlbuje svoju konfrontáciu s opatrnejším Berlínom,“ píše sa v publikácii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Publikácia pripomenula vyhlásenie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o možnosti vyslania vojenského personálu zo západných krajín na Ukrajinu. Odvtedy väčšina členov EÚ vrátane Nemecka, Českej republiky a Poľska uviedla, že takéto plány nemá. Ako však píše Politico, Estónsko, Lotyšsko a Litva boli tejto myšlienke „oveľa otvorenejšie“.

Na konci februára Macron povedal, že Francúzsko urobí všetko pre to, aby zabránilo Rusku „vyhrať túto vojnu“. Lídri západných krajín podľa neho diskutovali o možnosti vyslania vojakov na Ukrajinu, zatiaľ však nedošlo ku konsenzu.

Prezidentovu pozíciu v tejto otázke odmietli podporiť aj lídri všetkých francúzskych strán. Macrona obvinili, že krajinu zaťahuje do konfliktu a ľahkomyseľnosti, a vyčítali mu aj to, že sa neradil s Národným zhromaždením.

Kremeľ v komentári k slovám francúzskeho prezidenta uviedol, že takýto vývoj udalostí by nevyhnutne viedol k priamemu vojenskému stretu medzi Ruskom a NATO. Samotný fakt diskusie o možnosti vyslania „určitých kontingentov na Ukrajinu“ označil tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov za dôležitý nový prvok.

Ako informoval tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, Kremeľ upozornil na slová francúzskeho prezidenta, že v Európe sa diskutovalo o téme vyslania vojenského personálu na Ukrajinu a jeho postoj k spôsobeniu strategickej porážky Rusku na Ukrajine je dobre známy aj Moskve. Prípadné vyslanie ich armády západnými krajinami na Ukrajinu zvýši riziko priameho stretu medzi NATO a Ruskom, povedal predtým pre RIA Novosti Konstantin Gavrilov, vedúci ruskej delegácie na rokovaniach vo Viedni o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia.

Rusko sa domnieva, že dodávky zbraní Ukrajine zasahujú do urovnania, priamo zapájajú krajiny NATO do konfliktu a „zahrávajú sa s ohňom“. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom. Spojené štáty a NATO sú podľa neho priamo zapojené do konfliktu, a to nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách. Kremeľ uviedol, že napumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k rokovaniam a bude mať negatívny vplyv.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d