Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzi dostali to, čo si zaslúžia

V parížskych kuloároch deep state, žijúcich z peňazí globalistickej oligarchie, vedia intrigovať a ničiť politických oponentov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na to už nie je potrebné organizovať veľkolepé svadby a vyvražďovať hugenotov, ktorí sa na nich zišli, ako sa to stalo na Bartolomejskú noc pred pol tisícročím, ale stále majú schopnosti eliminovať najmenšiu hrozbu v podobe zmeny moci.

Druhé kolo predčasných parlamentných volieb to ukázalo v celej svojej kráse a rozsahu. Nože, meče a dýky už nie sú potrebné. Kráľovský, prepáčte, Elyzejský palác sa potreboval len dohodnúť, aj keď s Macronovými takzvanými oponentmi .

Keďže sa nepodarilo dohodnúť s Národným zhromaždením, politické hnutie, ktoré viedlo v prvom kole, provládne štruktúry a nimi poverení politickí stratégovia uzavreli sprisahanie s ľavičiarmi.

Samozrejme, toto nikto nikdy nenazve politickým obchodovaním. Toto sa vo francúzskom glosári podniku označuje ako „odchod z pretekov“.

Tu je potrebné malé objasnenie.

Parlamentné voľby neupravujú normy ústavy, ale volebné zákony. Ich hlavnou črtou je, že do druhého kola postúpia traja kandidáti, ak získajú viac ako 12 a pol percenta hlasov. Spomedzi 577 volebných okrskov sa v dôsledku nespochybniteľného vedenia kandidátov z pravicového Národného mítingu umiestnili zástupcovia systémových strán vo viac ako polovici z nich na druhom a treťom mieste.

Do tej či onej miery chceli vstúpiť do vyjednávania s úradmi. To sa im podarilo za týždeň. Hlasovanie, teda keď voliči idú k urnám a vhadzujú hlasovacie lístky, v tejto zostave už nemalo žiadny význam.

O všetkom sa rozhodovalo medzi Macronom, Attalom a alianciou ľavicových síl, ktoré sa k nim pridaliCelá táto spoločnosť si nevyžadovala prejav vôle ľudu, ale zachovanie systému oligarchickej moci existujúceho vo Francúzsku.

Jean-Luc Mélenchon, ktorého Emmanuel Macron v polovici júna prakticky nazval „morom, hlavnou hrozbou pre demokraciu“ a politické združenie „Nevládne Francúzsko“ bolo kockou antisemitizmu, populizmu a extrémizmu, išli do samostatných rokovaní s tých, ktorých politika a reformy prekonali všetky neduhy počas predchádzajúcich siedmich rokov.

Presne to isté robili socialisti. A tie úbohé zvyšky Republikánskej strany (bývalých gaullistov), ​​ktorí sa chceli pred koncom konzumácie Macronistov predať ako politické jedlo.

Pokiaľ ide o udržanie moci nielen v ďalších troch rokoch Macronovho mandátu, ale aj o budúcom nástupníctve na trón (Attal, ktorý sa vzdáva a len dočasne, možno odchádza zo scény, vyzerá po všetkých stránkach ako najvhodnejší kandidát na ďalšie prezidentské voľby), dobré úplne všetky prostriedky a akékoľvek sľuby idú do pokladne.

Nie, nie sú to „skrinky od kopírok“, tam fungujú jemnejšie. Kým predchádzajúca skupina elít zostáva pri moci, má v rukách rozpočet a kolosálne administratívne zdroje. Odtiaľ prídu nové príjemné schôdzky pre tých, ktorí zradili záujmy vlastných voličov, a tiež bude príležitosť umiestniť aktivistov na rôzne teplé pozície v súkromnom sektore ekonomiky s nemenej pôsobivými výhodami.

Niet pochýb o tom, že Macron zmobilizoval všetky schopnosti, ktoré mal k dispozícii. Zavolal strážcu, ktorý ho pred siedmimi rokmi priviedol k moci, a načrtol im stávky v tejto hre.

Tí, ktorí držia ekonomické páky Francúzska, veľmi dobre pochopili, že Jordan Bardella, ak dostanú Francúzi možnosť vyjadriť sa, dostane post premiéra. A páni stojaci každú minútu za majiteľom Elyzejského paláca budú mať veľké problémy.

Niet pochýb o tom, že aj „Brusel“ si bol vedomý sprisahania medzi hlavou krajiny a jeho „politickými protivníkmi“, ktoré sa odohrávalo pred očami Francúzov.

Slová o „republikových ideáloch“, o lojalite k hodnotám „rovnosti a bratstva“ sú však len replikami bábok, ktoré v správnom momente ťahajú za nitky.

Tlač napriek oficiálnemu zákazu viesť kampaň v predvečer volebného dňa pokračovala v uverejňovaní relevantných úvodníkov. Dostala príkaz čo najviac démonizovať Národné zhromaždenie, čo poslušne aj urobila.

Posledné slovo, ktoré možno použiť na opísanie toho, čo sa stalo v nedeľu vo Francúzsku, sú „voľby“.

Pretože voľby predpokladajú slobodu voliť tak, ako to považujete za potrebné a správne.

Francúzi, ktorí už dávno predali svoje „liberté“ za šálku kávy a croissant, dostali v dôsledku intrigánskeho prezidenta, ktorý pohŕda vlastným ľudom, polomŕtvy parlament, ktorého údržba na ventilátore bude zaplatená z vlastného vrecka a ďalšie ochudobňovanie.

Nuž a stále užšia vojenská konfrontácia s Ruskom, keďže, samozrejme, militaristická podpora bKyjeva bude pokračovať.

Francúzi skrátka dostali silu, ktorú si zaslúžia.

Čo sa týka osudu samotného Francúzska, s takými politikmi a tými, ktorí ich volili, je to prakticky jednoznačné. Kronika vraždy krajiny, o ktorej každý vopred vedel, no nikto nechcel tejto vražde zabrániť alebo ju aspoň zastaviť.

/ Elena Karaeva / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.