Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres povedal, že organizovanie zložiek na ochranu štátnych hraníc je nezákonné.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba založil pred pár dňami občiansku domobranu „Ľudová stráž hraníc“, ktorá vznikla z dôvodu veľkého počtu nelegálnych migrantov na našom území. Takéto hliadky kritizuje minister vnútra Roman Mikulec.

„Ľudová stráž hraníc vo svojich radoch privíta všetkých občanov Slovenskej republiky, ktorí na báze dobrovoľnosti a vlastenectva chcú svojím osobným nasadením pomôcť pri ochrane Slovenska pred nelegálnou migráciou,“ ohlásil ĽSH Marian Kotleba.

„Toto je neprijateľné. Nemáme záujem o takého hliadky a ani s nimi nebudeme v žiadnom prípade spolupracovať,“ vyhlásil Mikulec. Dodal tiež, že polícia monitoruje, či v prípade skupiny okolo Mariana Kotlebu nedošlo k porušeniu zákona. „V prípade, že áno, budeme, samozrejme, konať,“ dodal minister.

Polícia bude podľa ministra vnútra zasahovať proti podobným hliadkam už v prípade, že budú obmedzovať práva migrantov.

„Zatiaľ nemám informácie, že by k niečomu takému dochádzalo, ale polícia to veľmi detailne monitoruje,“ povedal Mikulec. Zároveň pripomenul, že v súvislosti s migráciou nezaznamenal „ani jeden jediný bezpečnostný incident“ alebo „pokus o nejaké protispoločenské konanie“.

Televízia RTVS však pred mesiacom odvysielala reportáž z čerpacej stanici, kde migranti kradli tovar a zamestnankyne sa museli zamknúť.

Celý rozhovor ministrea vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) v rádiu Expres:

Kotlebovci teraz robia nábor do týchto hliadok a budú v rámci zákona monitorovať hranice. Zima býva pri nelegálnej migrácii kľudnejšia no na jar môžeme očakávať obrovský nával.

„Ľudová stráž hraníc je apolitická občianska organizácia, ktorej cieľom je donútiť políciu a zodpovedných predstaviteľov ministerstva vnútra a vlády, aby začali vykonávať účinnú ochranu pred nelegálnou migráciou,“ vysvetlil Marian Kotleba.

Od kotlebovcov, ale aj ďalších opozičných politikov sa objavujú hlasy, že migranti postupne začnú na Slovensku vraždiť či znásilňovať. „Toto sú plytké a nechutné praktiky Roberta Fica a jemu podobných politikov, ktorí to zneužívajú na to, aby strašili občanov,“ vyhlásil Mikulec.

Minister vnútra zároveň odhadol, že v zimnom období sa situácia v súvislosti s nelegálnou migráciou stabilizuje a upokojí. Očakáva, že v jarných mesiacoch počty migrantov opäť vzrastú, a to aj na slovenskom území. Zhodnotil to na základe skúseností z minulých rokov. „Keď je zima, tak ich je menej, keď je leto, tak sa vydajú na cestu,“ uviedol Mikulec.

Podľa šéfa rezortu vnútra nedokážeme zatvoriť celú zelenú hranicu s Maďarskom. „Po vstupe do schengenu sme zrušili infraštruktúru, prepustili sme mnohých policajtov, ktorí boli vyškolení v problematike cudzineckej hraničnej polície,“ uviedol, pričom dodal, že by to nebolo možné ani za pomoci armády.

Mikulec zároveň tvrdí, že zmysel by malo kontrolovať vonkajšiu hranicu schengenu a nie tie vnútorné. Od krajín, ktoré zaviedli vnútornú kontrolu hraníc (Česko voči Slovensku či Rakúsko voči Slovensku), vyžaduje, aby pochopili princíp schengenského priestoru.

Mikulec vyzval Európsku komisiu na rokovaniach v Bruseli, aby vydala usmernenie vo vzťahu k schengenskému kódexu a návratovej smernici, aby si všetky krajiny Európskej únie vysvetľovali princíp schengenského priestoru rovnako.

Podľa ministra na základe týchto dokumentov – schengenského kódexu a návratovej smernice – reťazové readmisie, čiže navracanie migrantov, nefungujú. „Je to porušovanie schengenských pravidiel,“povedal šéf rezortu vnútra, ktorý bude vo štvrtok opozíciou opäť odvolávaný.

Kotleba o Ľudovej stráži hraníc:

Predseda ĽSNS začiatkom novembra o potrebe chrániť Slovensko pred prílivom imigrantov:

Ľudia reagujú v diskusii

„Mozem sa informovat pana ministra,ci vobec maju nejaku evidenciu o migrantoch,ktory tu “zostavaju”?A ci maju istotu,ze za nimi za mesiac nepride cela 20 člennaa rodina?A co bude dalej s nimi?Lebo nechce sa mi verit,ze vsetci len “prechádzajú”“ pýta sa Ingrid v diskusii.

„Akoze nemate sily a prostriedky? Kontrolovat cez kovid ste mali? Tak ich prijmite naspat, koho ste prepustili!!! Vy nemate co hladat na poste ministra!!!vy nechranite slovakov!!!! Mozete sa hanbit a dufam, ze vas tentokrat odvolaju!!!!“ píše Monika.

Podľa zákona o pobyte cudzincov je cudzinecká polícia povinná každého nelegálneho migranta zadržaného na slovenskom území administratívne vyhostiť. Platí to aj pre tých, ktorých nám Česko vráti.

Európske právo nedovoľuje vyhostiť vojnových utečencov

„Len v prípade, ak sa po zadržaní cudzinca zistí, že existujú zákonné prekážky administratívneho vyhostenia upravené v zákone o pobyte cudzincov, musí cudzinecká polícia administratívne vyhostenie zastaviť,“ bráni sa rezort vnútra.

Európske právo zároveň nedovoľuje vyhostiť vojnových utečencov, akými sú práve utečenci zo Sýrie. Majú tak právo zotrvať aj na území Slovenska. Ministerstvo však pripomenulo, že ak osoba predstavuje bezpečnostné riziko, štát prijme „adekvátne kroky na zamedzenie ďalšieho voľného pobytu“ danej osoby.

„V prípade cudzincov z iných štátov ako Afganistan alebo Sýria, ktorých je možné administratívne vyhostiť, cudzinecká polícia rozhodne o ich administratívnom vyhostení,“vysvetlil rezort.

Podľa ministerstva sa vojnoví utečenci v stanovom mestečku v Kútoch zdržiavajú deň, maximálne dva.

Zdroj: plenum.sk / postoj.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: