Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Polícia pri preverovaní nelegálnych migrantov zachytila 2 teroristov. Hamran vyhlásil, že Slovensko ich nemôže vyhostiť

Niekdajší dlhoročný minister vnútra SR Robert Kaliňák obvinil súčasného prezidenta Policajného zboru SR Štefana Hamrana z úmyselného porušovania zákona legalizovaním pobytu nelegálnych migrantov na území Slovenskej republiky.

Musím hneď teraz zareagovať na tlačovú konferenciu prezidenta PZ SR pána Hamrana, ktorý v podstate zopakoval to, čo včera vyhlásilo Progresívne Slovensko. Že za to, že dnes sú na území SR tisíce nelegálnych migrantov môže SMER a Fico.

Veľmi jasne sa pýtam, kde je predseda vlády SR v demisii pán Ódor, ktorý je súčasne ministrom vnútra? Ako je možné, že prezident PZ SR pán Hamran, namiesto toho, aby stál na hraniciach s Maďarskom a organizoval opatrenia zabraňujúce ďalšiemu prílevu nelegálnych migrantov na územie SR, si z tepla svojho úradu organizuje tlačovú konferenciu, na ktorej oznamuje Slovensku, že síce máme obrovský problém s nelegálnou migráciou, ale že on, chudák, nevie s tým nič robiť. Nepredstavil ani jedno jediné opatrenie, aby ako tak upokojil slovenskú verejnosť. Aj preto zvolávame mimoriadnu schôdzu NR SR, kde Vám píšeme, čo máte robiť, ako keď sa malému decku píše na papier, čo má kúpiť v obchode!

Pán Hamran, Vy totálny ignorant a klamár! Keď bol Covid, tak ste strážili celé štátne hranice, aby sa slovenskí občania nemohli vrátiť domov, mali ste dosť policajtov na to, aby ste kontrolovali hranice okresov, ktoré občania nemohli prekračovať. A dnes tvrdíte, že nie ste schopní kontrolovať zelenú hranicu s Maďarskom!

Ak neviete, čo máte robiť, pozrite sa, aké opatrenia sme proti nelegálnej migrácii prijímali my, keď sme boli vo vláde. A to boli iné migračné vlny. Ani jednému nelegálnemu migrantovi sme nedovolili prekročiť hranicu s Maďarskom. Zato dnes, s Vaším súhlasom, lebo ste lenivý a neschopný a schopný len intríg, prekračujú maďarsko–slovenské hranice tisíce nelegálnych migrantov bez akýchkoľvek identifikačných dokladov.

Situácia je tak absurdná, že nelegálni migranti dnes doslova klopú na dvere slovenských obvodných policajných útvarov, lebo vedia, že ste dali súhlas na vydávanie potvrdení o zotrvaní na území Slovenska, ktoré im umožňujú na Slovensku legálny pobyt. Dali ste súhlas na to, aby policajti akceptovali údaje od nelegálnych migrantov, ktoré sú preukázateľne vymyslené. Vo Veľkom Krtíši, kde som na rozdiel od Vás bol osobne, mi všetci nelegálni migranti zadržiavaní v neľudských podmienkach v koncentračnom tábore povedali, že sa narodili 1. januára a že všetci pochádzajú zo Sýrie, z jedného mesta z Alepa. A že prišli na Slovensko, lebo vedeli, že ich nikto na slovensko-maďarských hraniciach nezastaví a že tu zostanú papier, ktorý bude legalizovať ich nelegálny vstup na územie SR ako členského štátu EÚ.

Viete čo robíte pán Hamran? Úmyselne porušujete zákon, legalizujete nelegálnych migrantov, o ktorých nič neviete.

Čo keď sú to teroristi, čo keď roznášajú infekčné choroby, čo keď budú pod tlakom hladu páchať ekonomickú trestnú činnosť?

Čo keď Česká republika a Rakúsko opätovne obnovia dočasné hraničné kontroly, lebo vidia, čo tu páchate za šialenstvá? Pôjdete potom vysvetľovať slovenským občanom, ktorí budú hodiny čakať na hraniciach, že za to môže SMER?

Ste pri zmysloch pán Hamran, uvedomujete si, čo hovoríte a čo robíte?

A haló, kde ste pán premiér a súčasne minister vnútra pán Ódor? Haló, kde ste pani prezidentka? Čo tak ísť do Veľkého Krtíša, aby ste na vlastnej koži pocítili, ako smrdí nelegálna migrácia a koncentračný tábor, ktorý ste tam postavili?

Chcem vysloviť presvedčenie, že do 30. septembra už nenapáchate ďalšie a ďalšie škody a že nová vláda začne
robiť to, čo má. Chrániť občanov SR pred nelegálnou migráciou.

Viac vo videu:


Hamran: Polícia pri preverovaní migrantov zachytila 2 teroristov, ktorých nemožno zo Slovenska vyhostiť

Polícia pri preverovaní nelegálnych migrantov zachytila aj dvoch teroristov. Informoval o tom prezident Policajného zboru Štefan Hamran s tým, že ich z dôvodu mimoriadnej situácie nemožno vyhostiť. Zároveň potvrdil, že v súvislosti s migrantami sa doteraz nezaznamenala trestná činnosť. Mrzí ho, že sa téma nelegálnej migrácie zneužíva v predvolebnej kampani.

Nelegálna migrácia podľa neho enormne narástla v celej Európe. Hamran deklaroval, že situáciu monitorujú a migrantov preverujú v databázach. „Sme jediná krajina, ktorá každého nelegálneho migranta zavedie do systému,“ skonštatoval.

Na konci procedúry je možné každého administratívne vyhostiť, okrem Sýrčanov a občanov Afganistanu. „Je tam administratívna prekážka ich vyhostenia, rozhodla tak Európska únia,“ povedal.

Uzavrieť slovensko-maďarské hranice nie je podľa policajného šéfa možné. „Narazíte na schengenský kódex,“ podotkol.

Upozornil tiež, že polícia na to okrem iného nemá prostriedky ani sily. Hamran zároveň apeluje na zmeny vo vydávaní potvrdení o zotrvaní migrantov na území SR, ktoré situáciu s migrantami komplikuje. Polícia podľa neho tiež v júni požiadala o vyčlenenie síl z armády, no zatiaľ im nebolo vyhovené.

Policajný prezident tiež oznámil, že minulý týždeň podpísala slovenská a maďarská polícia dodatok k dohode o spolupráci. Poukázal na to, že slovenská polícia sa dosiaľ nemohla podieľať na protimigrantských opatreniach na celom území Maďarska.

Hamran zároveň potvrdil, že Robert Gucký končí vo funkcii riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Odchod podľa neho avizoval už skôr. Poprel, že by Gucký žiadal uzavretie hraníc.

Viac vo videu:

Migračná politika EÚ je už roky nefunkčná, vyhlásil rakúsky kancelár Karl Nehammer

Európska únia musí urýchlene napraviť svoj nefunkčný azylový systém, aby zabránila ďalšiemu opakovaniu migračnej krízy z roku 2015, ktorá by potenciálne mohla viesť ku kolapsu celého bloku, uviedol rakúsky kancelár Karl Nehammer v rozhovore zverejnenom v sobotu.

Nehammer v rozhovore pre Welt am Sonntag brojil proti súčasným nariadeniam EÚ, keď tvrdil, že „azylový systém eurobloku je už roky nefunkčný“, a vyzval na okamžité opatrenia.

Predstavitelia strany Smer-SD sa v nedeľu boli pozrieť do Veľkého Krtíša, kde za posledné dni zaevidovalo mesto niekoľko stoviek nelegálnych migrantov, dokonca bol na mieste pre nich zriadený tábor. Na mieste sa potvrdilo, že došlo k zásadnému obratu vládnej politiky a štátu k nelegálnej migrácii.

Predseda strany Robert Fico na margo témy uviedol, že od februára jeho strana upozorňovala, že migračná kríza opäť bude naberať na obrátkach a že Slovensko bude krajina, ktorá bude touto krízou zasiahnutá.

Predstavujeme totiž koridor pri prechode nelegálnych migrantov do ďalších krajín. Upozornil, že SMER nie sú teoretici, migračnú krízu už predstavitelia strany riešili v minulosti.

Súčasná vláda robí podľa Smeru všetky kroky pre to, aby nebol zadržaný jediný migrant, všetci bez problémov prechádzajú hranice, sú postupne zvážaní na miest, kde sú zhromaždení. Tu sú rozdeľovaní do menších skupín a sú presúvaní na príslušné policajné oddelenia, kde je urobený základný úkon. No hlavne dostanú doklad, na základe ktorého sa môžu na Slovensku zdržiavať a voľne sa pohybovať.

Na čele migračného úradu je pán Orlovský, ktorý je čistý sorošovec. Na čele vlády nám stojí Ódor, sorošovec. No a na čele štátu ako takého stojí prezidentka, Sorošove dievča.

Zdroj: cas.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: