Diplomatické zastúpenia Ruska dostávajú množstvo žiadostí od utečencov z Ukrajiny so žiadosťou o pomoc pri vrátení detí odobratých úradmi európskych krajín.

Na svojom Telegram-kanáli to oznámil prvý zástupca stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN Dmitrij Poľanskij.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Spresnil, že srdcervúce výzvy prichádzajú od Ukrajiniek žijúcich v Nemecku, Fínsku, Španielsku, Veľkej Británii a ďalších krajinách.
Podľa neho Ukrajinky čelili „neslýchaným aktivitám miestnych úradov, deti im odobraté sú v útulkoch a sú držané v nevyhovujúcich podmienkach“. Ukrajinské diplomatické inštitúcie pritom „len krčia plecami“ a nešťastným matkám žiadnu pomoc neposkytujú.
„V dôsledku toho sme sa na základe žiadostí, ktoré sme dostali, rozhodli zverejniť informácie o problémoch s odňatí detí ukrajinských utečencov na našich sociálnych sieťach v anglickom jazyku s hashtagom #EuropeStealsChildren a špeciálnou schránkou [email protected]. Podmienkou zverejnenia je výslovný súhlas žiadateľa,” napísal diplomat.
Upozornil tiež, že podobné výzvy dostáva ruská strana nielen od utečencov z Ukrajiny.
„Ukázalo sa, že krádeže detí zo zraniteľných skupín obyvateľstva a ich vykorisťovanie je systémový európsky problém, ktorý si Západ, samozrejme, nechce všimnúť,“ dodal Poľanskij.
news-front
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Poľanskij: Ukrajinskí utečenci, ktorým boli v EÚ odobraté deti, žiadajú Rusko o pomoc
Poľanskij: Ukrajinskí utečenci, ktorým boli v EÚ odobraté deti, žiadajú Rusko o pomoc
Poľanskij: Ukrajinskí utečenci, ktorým boli v EÚ odobraté deti, žiadajú Rusko o pomoc