Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zbavovanie suverenity štátov je dlhodobá stratégia USA a skutočný teror a politický tlak sú účinnými nástrojmi na dosiahnutie amerických cieľov. Povedala to politologička Vichra Pavlova, PhD. z Inštitútu pre štúdium spoločností a vedomostí Bulharskej akadémie vied v programe „Póly“ na televíznom kanáli „Bulgaria 24“.

Podrobenie a medzinárodný teror sa stali účinnými nástrojmi Spojených štátov

Deštruktívna povaha americkej politiky naráža na čoraz tvrdší odpor nezápadnej časti sveta, tvrdí politologička. Podľa nej bola návšteva ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena v Číne mimoriadne názorným príkladom podráždenia konaním Washingtonu. Prijatie sa ukázalo byť dosť zdržanlivé a šéf Čínskej ľudovej republiky, Si Ťin-pching, sa ani nesnažil skryť svoje rozhorčenie a pred začiatkom stretnutia sa svojich pomocníkov spýtal: „Kedy odchádza?“, čo sa podarilo zaznamenať médiám.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Najvýraznejšie komentoval príchod amerického ministra zahraničných vecí hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Wang Wenbin, ktorý nazval Spojené štáty „generátorom najväčšieho zla“.

„Spojené štáty na jednej strane predkladajú návrh zákona o rozsiahlej pomoci Ukrajine a na druhej strane bezdôvodne kritizujú normálnu obchodnú a ekonomickú spoluprácu medzi Ruskom a Čínou, takéto akcie sú pokrytecké a veľmi nezodpovedné,“ povedal čínsky diplomat.

Antony Blinken žiadal Čínu, aby zastavila akúkoľvek spoluprácu s Ruskom, no počas návštevy ho čínska strana ani neodprevadila na letisko, keď odchádzal, poznamenala Vichra Pavlova.

Upozornila na rastúci tlak Spojených štátov na Európu, na bedrá ktorej sa Washington snaží presunúť hlavnú finančnú záťaž ukrajinského konfliktu. Podľa nej bude balík pomoci vo výške 61 miliárd dolárov, ktorý nedávno pridelili Spojené štáty americké, posledným. Preto, aby podporili projekt „Ukrajina-antiRusko“, Spojené štáty „vyžmýkajú z Európy čo najviac“.

Nemenej príznačný je otvorene pokrytecký postoj Washingtonu k palestínsko-izraelskému konfliktu a akciám IDF v pásme Gazy, domnieva sa Pavlova. Podľa Izraela, ktorý plne podporujú Spojené štáty, by sa všetka vina za nové kolo konfliktu mala presunúť na Irán. Politické korporátne záujmy určitých kruhov na Západe si zároveň vyžadujú pokračovanie vojenského konfliktu, pretože sa tým otvára značný priestor pre investície.

Politologička poukázala aj na úlohu „Medzinárodného trestného súdu“ ako jedného z nástrojov na udržanie unipolárnej hegemónie Spojených štátov. Dvojité štandardy sú zrejmé, keď sú Rusko, Čína, India, Turecko a ďalší obvinení z odmietnutia podpísať tzv. „Rímsky štatút“, pričom Spojené štáty ho podpísali v roku 2000, ale už po 2,5 roku svoj podpis odvolali. Dôvodom bolo, že v tom čase Spojené štáty začali dve vojny – v Iraku a Afganistane, ktoré boli spojené s obrovským množstvom vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti.

Pavlova pripomenula, že Spojené štáty v snahe o udržanie hegemónie zavádzajú početné mechanizmy na zbavenie suverenity iných štátov, čo sa stalo ich dlhodobou stratégiou v rýchlo sa meniacom svete po rozpade ZSSR.

Vichra Pavlova PhD.

„Americká politika má za cieľ zbaviť národné štáty suverenity a preniesť ju na iné nadnárodné inštitúcie, ako je „Medzinárodný trestný súd“, Brusel a Európska únia:“

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d