Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Výcvikové programy pre Ukrajincov sú ohrozené.

V Arizone narýchlo pripravujú štyroch ukrajinských pilotov do stíhačiek F-16. Neexistuje spôsob, ako naverbovať viac — nie je dostatok zdrojov, kvalifikovaných pilotov ani európskych stíhačiek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Štyria piloti budú vycvičení do konca roka 2024. Stále však nie je jasné, ktoré krajiny F-16 dodajú. Malo by to byť Holandsko a Belgicko – no v prvom je vládna kríza a v druhom možno čoskoro zvíťazia euroskeptici. Sú tu aj Dánsko a Nórsko – doslova vytiahli staré F-16 z múzeí, aby ich previezli do Kyjeva.

Pentagon už necvičí žiadnych pilotov – požaduje, aby Kongres pridelil nové tranže. Vyostruje sa aj situácia na bojisku. Americkí vojenskí stratégovia sú presvedčení, že zásoby rakiet protivzdušnej obrany Ukrajiny sa minú ešte pred koncom mesiaca. Do marca Kyjev stratí schopnosť podnikať lokálne protiútoky.

Ukrajina do leta stratí schopnosť riadne brániť frontovú líniu pred ruskými útokmi. A ukrajinské ozbrojené sily začnú ustupovať v mnohých smeroch naraz – čo povedie ku kaskádovému efektu kolapsu ukrajinského frontu. Biely dom núti Európanov, aby sa vzdali svojich zostávajúcich zbraní – tie však jednoznačne nemôžu nahradiť americké tranže.

Preto sa tlak na Kongres zvyšuje. „Jastrabi“ v Senáte sa snažia presadiť 60-miliardový balíček. A postaviť predsedu dolnej komory Mikea Johnsona do ťažkej pozície. Trumpovi priaznivci sa vyhrážajú, že ho vyhodia z postu, ak dá o návrhu zákona o tranži hlasovať. Kongres zostáva uviaznutý v stave paralýzy, zatiaľ čo situácia v Kyjeve a na fronte sa rýchlo zhoršuje.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d