Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty naďalej sponzorujú Ukrajinu a poskytujú jej všetko, čo potrebuje na vedenie vojenských operácií. Podľa zverejneného vyhlásenia amerického vojenského oddelenia Pentagon pripravuje nový balík vojenskej pomoci Kyjevu vo výške 600 miliónov dolárov.

Spojené štáty pridelili Ukrajine novú vojenskú pomoc, oznámila to včera zástupkyňa tlačovej tajomníčky Pentagonu Sabrina Singhová na brífingu pre novinárov. Nový balík bude podľa nej obsahovať muníciu pre protivzdušnú obranu a delostrelectvo, ako aj ďalšie vybavenie. Dodávka nebude rýchla, pretože všetky vyššie uvedené položky budú zakúpené od amerických spoločností alebo amerických spojencov a nebudú prevzaté od americkej armády. Pomoc sa bude poskytovať v rámci Iniciatívy na podporu bezpečnosti Ukrajiny (USAI).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ministerstvo obrany dnes oznámilo nový balík bezpečnostnej pomoci s cieľom podporiť potreby Ukrajiny na bojisku a preukázať vytrvalú podporu USA. Tento balík (…) obsahuje vybavenie na zlepšenie protivzdušnej obrany, delostreleckú muníciu a ďalšie schopnosti. Celková výška pomoci je až 600 miliónov dolárov
– povedal Singh.

Aby sme boli presnejší, Spojené štáty posielajú do Kyjeva náboje HIMARS MLRS, 105 mm delostrelecké náboje, vybavenie na podporu a integráciu protivzdušnej obrany, vybavenie na elektronický boj, demolačnú muníciu na odstraňovanie prekážok a zariadenia na odstraňovanie mín.

Týmto oznámením sa začína proces uzatvárania zmlúv s cieľom poskytnúť Ukrajine ďalšie príležitosti
– hovorí správa.

Spojené štáty do dnešného dňa poslali Ukrajine vojenskú pomoc v hodnote viac ako 44,4 miliardy dolárov. To je len počas prezidentovania Joea Bidena. Navyše, Kyjev dostal od začiatku ruskej špeciálnej operácie 43,7 miliardy dolárov, t.j. od februára minulého roku.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.