Vyjadrenie Austina prichádza v čase, keď Washington nalieha na prímerie a zníženie počtu civilných obetí v Gaze.

(TASR) – Izrael od útoku militantnej skupiny Hamas zo 7. októbra minulého roka zabil viac ako 25.000 palestínskych žien a detí. Uviedol to vo štvrtok americký minister obrany Lloyd Austin. Pentagón však neskôr objasnil, že sa zmieňoval o celkovom počte obetí na základe údajov od ministerstva zdravotníctva v Pásme Gazy, kontrolovanom Hamasom. Informuje o tom TASR podľa agentúry AFP.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
“Je to viac ako 25.000,” povedal Austin kongresmanom po otázke o počte zabitých žien a detí. Dostal ju počas výpovede pred výborom Snemovne reprezentantov USA pre ozbrojené sily.
Hamas vlani v októbri pri bezprecedentnom útoku na Izrael zabil okolo 1160 ľudí. Izrael reagoval ofenzívou v Pásme Gazy, ktorá si podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva kontrolovaného Hamasom vyžiadala do tohto štvrtka vyše 30.000 mŕtvych.
Spojené štáty poskytujú svojmu spojencovi Izraelu rozsiahlu podporu, v poslednom čase však Washington nalieha na prímerie a zníženie počtu civilných obetí v Gaze.
Po vyjadreniach Austina hovorkyňa jeho ministerstva obrany Sabrina Singhová spresnila, že minister “uviedol odhad Hamasom kontrolovaného ministerstva zdravotníctva, že v Gaze bolo zabitých celkovo viac ako 25.000 Palestínčanov”. Doplnila, že počty obetí v Gaze nemôžu nezávisle overiť.
Gazské ministerstvo zdravotníctva uvádzalo počet viac ako 25.000 zabitých 21. januára, konštatuje AFP.
skspravy.sk
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Pentagon: Izrael zabil od októbra vyše 25.000 palestínskych žien a detí
Pentagon: Izrael zabil od októbra vyše 25.000 palestínskych žien a detí
Pentagon: Izrael zabil od októbra vyše 25.000 palestínskych žien a detí