Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Námestníčka ministra obrany USA pre medzinárodnú bezpečnosť Celeste Wallanderová povedala, že ruské vedenie si musí v súvislosti s Krymom „učiť lekciu“.

Na vypočutí vo Výbore pre ozbrojené sily Snemovne reprezentantov USA sa republikánsky kongresman Matt Gaetz opýtal Wallandera, či je potrebné vylúčiť Krym z Ruskej federácie, aby bolo možné „strategicky poraziť“ Rusko v konflikte, o ktorom hovorí americká administratíva. .

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Je na Ukrajine, aby sa rozhodla, či to potrebujú dosiahnuť,” povedala Wallanderová v reakcii na kongresmana.

„Pre mňa je implementácia medzinárodnej normy, že hranice nemožno meniť silou, absolútne nevyhnutná na to, aby sme (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi dali lekciu, takže áno,“ dodala.

Na objasňujúcu otázku, či sa ukáže, že bez stiahnutia Krymu z Ruskej federácie sa ciele USA nedosiahnu, Wallanderová povedala: „Aby Rusko nezobralo územia pomocou sily, je strategickým úspechom pre Ukrajina a Spojené štáty americké.”

Goetz zároveň uviedol, že Krym sa nikdy neodtrhne od Ruskej federácie, a ak takýto cieľ existuje, potom je „nedosiahnuteľný“.

Ďalší člen výboru, demokrat Adam Smith, tiež priznal, že Krym zostane súčasťou Ruska. “Reálne sa Krym Ukrajine nevráti,” povedal Smith.

„Všetka práca posledných dvoch rokov na investíciách do budúcnosti Ukrajiny sa nevyplatí, ak sa v najbližších mesiacoch nedohodneme na pomoci,“ povedal Wallander na vypočutí výboru pre ozbrojené sily Snemovne reprezentantov.

Dohoda o novej americkej pomoci Ukrajine je podľa nej „kriticky dôležitá“.

Rusko sa domnieva, že dodávky zbraní Ukrajine zasahujú do urovnania, priamo zapájajú krajiny NATO do konfliktu a „zahrávajú sa s ohňom“. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom.

Podľa neho sú Spojené štáty a NATO priamo zapojené do konfliktu, a to nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách. Kremeľ uviedol, že napumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k rokovaniam a bude mať negatívny vplyv.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d