Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Takmer po troch mesiacoch sa definitívne skončila dráma, ktorú vytvorili opoziční politici. Týkala sa ostro sledovanej zmeny v zákone. 

Vo štvrtok večer odhlasovali poslanci Národnej rady novelu Trestného zákona. Táto novela má podľa vládnych politikov a predkladateľov prinavrátiť na Slovensku opäť rovnosť všetkých pred spravodlivosťou, a opätovne vytvoriť v našej krajine právny štát. V novele sú zahrnuté rôzne právne úpravy nášho právneho a justičného systému, ako i zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Tieto napäté momenty, ktoré sa za posledné hodiny na politickej scéne udiali hodnotí vo svojom pravidelnom videohodnotení aj predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD).

„Najprv o horúcej politickej téme, potom o skutočnej pomoci ľuďom. Myslíme na seniorov, pracujúcich, rodiny a všetkých ostatných, ktorí potrebujú našu pomoc,“ hovorí v krátkosti Pellegrini.

Pellegrini hodnotí napäté momenty v parlamente

„Takmer na deň presne sme včera po troch mesiacoch ukončili rokovanie parlamentu o novele Trestného zákona. V rozprave vystúpilo vyše sto poslancov a odznelo takmer tri tisíc faktických poznámok. Som presvedčený, že opoziční poslanci tak počas týchto troch mesiacoch povedali naozaj všetko čo chceli. Napokon, sami ste videli, že mnohé ich vyjadrenia sa x-krát opakovali. Ďakovali si za každé jedno vystúpenie a bol už naozaj čas, aby sme túto tému ukončili a pristúpili k rokovaniu o ďalších zmysluplných bodoch programu.“ hovorí.

Trestný zákon

Šéf Národnej rady sa ešte vyjadruje k samotnému zákonu: „A ešte teda k samotnému Trestnému zákonu. Je to novela, ktorá približuje Slovensko a slovenské trestné právo k vyspelým európskym krajinám. Jej najdôležitejší prínos je dôraz na odškodnenie obetí trestných činov a prevýchovnú úlohu nášho súdnictva. Dámy a páni, o vine a treste nebudú rozhodovať opoziční poslanci svojimi výkrikmi na námestiach, ale nezávislé súdy.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d