Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na riešenie rómskej problematiky sa za ostatné roky minuli stovky miliónov. Podľa slov Daška sa však za tieto peniaze dalo urobiť oveľa viacej. Odmieta robiť ďalšie drahé stratégie, štúdie, analýzy. O Rómoch už vieme všetko, tvrdí.

Hosťom Fedora Flašíka v Bez cenzúry bol tentokrát splnomocnenec vlády pre rómske komunity Alexander Daško.

Na Rómoch sa priživujú politici a mimovládky

Splnomocnenec Daško upozornil, že fenoménom dneška, ktorý je potrebné postupne odstraňovať, je chudoba a to nie len v prípade rómskej komunity, ale aj v rámci majoritnej spoločnosti. Zároveň je presvedčený o tom, že mnohí politici získavajú na rómskej problematike politické body. „Aby dosiahli svoje ciele, zneužívajú na to rómsku komunitu,“ skonštatoval.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na riešenie rómskej problematiky sa za ostatné roky minuli stovky miliónov eur. Podľa slov Daška sa však za tieto peniaze dalo urobiť oveľa viacej. „Ja ako splnomocnenec už nebudem robiť žiadne nové stratégie, štúdie, analýzy. My už o Rómoch vieme všetko. Každý pred mnou sa zameriaval na tieto veci. Všetko to stálo neskutočne veľké peniaze. A potom zistíme, že podporujeme rôzne biznisy mimovládok a podnikateľských subjektov,“ uviedol.

Základným problémom Rómov nie sú podľa Daška moderné technológie a zručnosti v tejto oblasti, ale bývanie a elementárne veci potrebné pre život ako voda a odpad. „Tridsať rokov tu riešime vodu a furt sme na začiatku. Ale dnes už viem, kde bola chyba,“ uviedol. Tvrdí, že tou chybou je chýbajúca spolupráca medzi ministerstvami a ďalšími zainteresovanými organizáciami. „Pri rómskej problematike nemôžeme pozerať na politickú príslušnosť. Tu musíme všetci spoločne priložiť ruku k dielu, lebo raz sa nám to vymkne a bude veľký problém,“ zdôraznil.

Tárajúci Pollák

Daško pripomenul aj svojho predchodcu v úrade Petra Polláka (Oľano). „Pán Pollák furt všade rozpráva, že má k dispozícii miliardu. Ja mu stále hovorím, nech príde ku mne do kancelárie a nech mi ukáže, kde je tá miliarda. Reálne sme dostali 908-miliónov, ale z toho prešlo na iné ministerstvá 500-miliónov, ktoré nám dnes chýbajú. Takže ja sa ho pýtam, kde je tá miliarda, o ktorej trepe od rána do večera,“ poznamenal.

O Rómoch žijúcich v západnej Európe v súvislosti s pracovnou morálkou ich splnomocnenec hovorí, že sú nútení pracovať, v opačnom prípade by sa o nich nikto nepostaral. „Tam sa s nimi nikto nebude hrať. Buď splnia podmienky alebo dovidenia. Takže sú prinútení. A o tom nikto nehovorí,“ dodal.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d