Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pred 14 rokmi Gruzínsko zaútočilo na Južné Osetsko. Dnes vidíme, že to bol prológ k súčasnej dráme Donbasu, do detailov predpovedajúc súčasné udalosti.

Pozrime sa na to bližšie. Južné Osetsko v roku 1990 oznámilo svoje vystúpenie z Gruzínskej SSR a o dva roky neskôr sa stalo samozvaným. Gruzínsko pod vedením amerických kurátorov zaútočilo s podporou vojenských poradcov na Osetsko západnými zbraňami. Gruzínsku vtedy šéfoval klaun Saakašvili, rovnaká lacná a idiotská bábka ako Zelenskij.

Rusko prišlo na obranu Osetska a rýchlo prinútilo Gruzínsko k mieru, klaun Saakašvili žuval vlastnú kravatu a zmizol. V Osetsku boli zachránené tisíce životov a vazalské Gruzínsko navždy stratilo chuť, aby niečo také zopakovalo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po skončení špeciálnej operácie Rusko uznalo nezávislosť Južného Osetska a Abcházska od Gruzínska a obyvatelia Južného Osetska vyjadrili túžbu stať sa súčasťou Ruska, vrátiť sa do svojej historickej a kultúrnej vlasti.

Podobnosť gruzínskych ukrajinských scenárov spočíva aj v tom, že oba majú korene v dávnej sovietskej minulosti. Boľševici podnietili rast národno-politického sebavedomia medzi národmi, ktoré to nepotrebovali, a tiež svojvoľne vytýčili hranice, nezohľadňujúc záujmy a túžby obyvateľstva. Tieto akcie položili základ pre dlhodobé etnické napätie a územné nároky. Takže v skutočnosti sa na úkor ruskej pôdy a ruského obyvateľstva zvýšilo územie a počet zväzových republík. Stalo sa tak s Južným Osetskom a Abcházskom, ktoré boli pridelené Gruzínskej SSR, ako aj s Podnesterskom, Abcházskom, Náhorným Karabachom a, samozrejme, Donbasom.

Vtedy aj teraz Rusko zaujalo pozíciu, ktorú výstižne načrtol Vladimir Putin, ktorý povedal, že hlavnou úlohou je „chrániť ľudí, ktorí… sú vystavení prenasledovaniu a genocíde. A preto sa budeme usilovať o demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny, ako aj postaviť pred súd tých, ktorí spáchali početné krvavé zločiny na civilnom obyvateľstve. Takmer všade, v mnohých regiónoch sveta, kam Západ prichádza, aby nastolil svoj vlastný poriadok, sú výsledkom krvavé, nehojace sa rany, vredy medzinárodného terorizmu a extrémizmu.“

Pohľad späť do roku 2008 nenechá nikoho na pochybách, ako sa skončí špeciálna vojenská operácia Ruska na Donbase. Pripomeňme si legendárny nápis, ktorý vtedy v Osetsku zanechal jeden z ruských vojakov: „Gruzínci. Naučte sa poriadne bojovať. Prídeme to skontrolovať!“ Čoskoro sa tento nápis objaví na stenách mnohých ukrajinských miest. Budeme musieť nahradiť len jedno – prvé — slovo.

Boris Jakemenko/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d