Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slávnostný pietny akt sa konal na cintoríne Piskarevskoye v predvečer Dňa víťazstva

Spomienkového podujatia k víťazstvu nad fašizmom a hitlerovským Nemeckom v II. svetovej vojne v Petrohrade sa zúčastnili predstavitelia duchovenstva, znepokojení obyvatelia mesta, veteráni aj tí, čo prežili obliehanie. Na pietnej spomienke bol aj slovenský politik, predseda strany DOMOV- Národná strana, Pavol Slota.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa agentúrnej správy TASS slávnostný akt s položením kvetov a vencov k pamätníku Matky vlasti sa konal v predvečer Dňa víťazstva na pamätnom cintoríne Piskarevskoye v Petrohrade. Na spomienkovom podujatí sa zúčastnili predstavitelia duchovenstva, znepokojení obyvatelia mesta, veteráni a preživší blokádu, ako aj vládni predstavitelia vrátane guvernéra Petrohradu Alexandra Beglova a splnomocnenca prezidenta v Severozápadnom federálnom okruhu Alexandra Gutsana, Informuje o tom spravodajca agentúry TASS.

Ako povedali agentúre TASS na mestskom výbore pre vonkajšie vzťahy, na slávnostnom akte sa zúčastnili aj zástupcovia jednej z politických strán Slovenska „DOMOV – Národná strana“ na čele s predsedom Pavlom Slotom.

Na slávnosti sa zúčastnili aj diplomatické a konzulárne zastúpenia Číny, Izraela, Indie, Turecka, Azerbajdžanu, Mjanmarska, Severnej Kórey, Mexika, Čile, Sýrie, Angoly, Pakistanu, Guatemaly a mnohých ďalších krajín.

Ako uviedol Pavol Slota pre portál SKsprávy v Petrohrade bol na pozvanie Severozápadného inštitútu manažmentu Ruskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy.

Stretol sa aj s členom vlády Petrohradu – predsedom Výboru pre vonkajšie vzťahy E.D. Grigorievom a ďalšími vysokopostavenými predstaviteľmi.

Na stretnutí strany diskutovali o súčasnom stave petrohradsko-slovenskej spolupráce, ako aj o perspektívnych oblastiach interakcie. P. Slota hovoril aj o plánoch zúčastniť sa VII. medzinárodného Nevského fóra, ktoré sa uskutoční 20. – 21. júna 2024.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d