Slovanské Noviny

8. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Táto téma sa možno bude mnohým zdať nesúvisiaca so Silou Slova, no práve v manipulácii sa SLOVO zneužíva najviac. Ak sa vás niekto rozhodne ovládať, bude to robiť majstrovským spôsobom používania Slova a vytvorenia potrebného Obrazu. Ak sa mu to podarí dobre a vy prehliadnete pokrivenie Pravdy, ste ochotní uveriť tejto novej pravde, ktorá sa zakladá len a len na jednom – na Moci, ktorú ste vy sami podporili tým, že ste uverili.

Veľa ľudí si myslí, že svoju Myseľ ovládajú sami. Majstrovstvo ovládania Mysle je práve v tom, aby si ovládaní ľudia mysleli, že sa rozhodujú sami. Veľmi účinnou metódou ovládania mysle je vplyv na masové vedomie a ovplyvnenie masového názoru ľudí. Vtedy jednotlivec zvyčajne pristúpi na názor väčšiny.

Dnešná politika a obchod sú postavené práve na určení vyhovujúcich ,,právd“, ich zakotvenie vo väčšine populácie a ovládnutie masy, aby sa myseľ jednotlivca a jeho rozhodovanie uberalo požadovaným smerom.

Je viacero metód, ktoré sa používajú na tieto účely. Tímy manipulátorov verejnej mienky dnes využívajú viacero súčasne. Všetko sa zrýchlilo… 

 • Veľmi účinná metóda z dlhodobého pohľaduje VŠTEPOVANIE NÁZOROV A URČOVANIE ,,PRÁVD“ ŠKOLSKÝM SYSTÉMOM. Ak sa začnú vštepovať požadované názory už malým deťom a pokračuje sa cez základné, stredné a vysoké školy, vychová sa určitá názorová masa dospelých ľudí, ktorí sú presvedčení o určitých ,,pravdách“ a preto sú ľahšie manipulovaní k súhlasu s určitými spoločenskými trendami, ktoré pre ľudstvo vôbec nemusia byť prospešné. Táto metóda sa úspešne používa už veľmi dlho. 
 • Ďalšou metódou je KRIVENIE PRAVDY. Vymení sa jedna informácia za druhú, Pravda za polopravdu, prípadne až za úplnú lož. Takáto krivá informácia sa rozšíri v čo najširšej verejnosti a keďže má človek tendenciu uveriť väčšine, podľahnú hlavne tí jedinci, ktorí nie sú naučení vytvárať si svoj vlastný názor a pohľad na vec.
 • UDRŽIAVANIE ĽUDÍ V STRACHU. Strach, obavy a neistota z budúcnosti ľudí dostanú do situácie, že pristúpia aj na to, na čo by v pokojnom živote nikdy nepristúpili.
 • ROZDEĽUJ A PANUJ. Táto metóda sa používa vždy, keď si chce malá skupina ľudí podmaniť väčšiu. Zdôrazňujú sa a zveličujú akékoľvek rozdiely medzi ľuďmi, či už to je náboženstvo, národnosť, rasa, čí názorové rozdiely. Tieto rozdiely sa využívajú na vyvolanie konfliktov medzi ľuďmi, čím vzniknú dve alebo viac ľahšie manipulovateľné skupiny ľudí, ktorým už stačí len poskytnúť riešenie, pomoc a podporu. Samozrejme za určitých podmienok… 
 • NÁBOŽENSTVO. Náboženstvo nie je len forma svetonázoru. Náboženstvo je forma záväzku. V angličtine religion, z latinského re-ligare = znovu zviazať. Moderné formy náboženstva sú mocné formy ovládania mysle. Zviazania mysle. Ak by sme to mali porovnať s vládou, tak vláda je zviazanie ľavej mozgovej hemisféry a náboženstvo je zviazanie pravej hemisféry. 
 • Aj keď sa to nezdá, FINANČNÝ SYSTÉM je tiež nástroj na formovanie mysle. Dá sa využiť, aj zneužiť. Posledné desaťročia sa finančný systém hrubo zneužíva na ovládanie a manipuláciu ľudí a ich myslí. Bankový systém založený na dlhoch v ničom nekrytých menách je vtiahnutie ľudí do ilúzie, že takto sú v bezpečí. No opak je pravdou. Moc posledných desaťročí je založená na plošnom zadlžení obyvateľstva, čím sa omnoho jednoduchšie udržiava dav v poslušnosti. Zvlášť ak ide o vládnutie, ktoré obmedzuje ľudí na slobode. Finančný systém je tak mocný nástroj a tak hlboko vnikol do myslí ľudí, že si vôbec nevedia predstaviť tento systém opustiť. Stali sa jeho neoddeliteľnou súčasťou a to úplne dobrovoľne.
 • Ďalšou nenápadnou metódou ovládania je STRAVA A MEDICÍNA. Mocní tohto sveta prišli na to, ako sa stravou ovplyvňuje zdravie populácie a aj jej psychický stav. Aby sa to nezvrhlo, dopomáha tomu druhá strana mince a tou je medicína. No ,,dopomáha“ znamená, že udržiava ľudí pri živote v takom stave, aby mali starosti sami so sebou. Strava a lieky totiž výrazne ovplyvňujú myslenie a vedomie ľudí. A verte či nie, patria tu aj cigarety, alkohol a drogy.
 • Nespochybniteľnou metódou ovládania mysle ľudí sú MÉDIÁ. Kto ovláda informácie, ovláda svet. Je jasné, že ľudia uveria tomu, čo počujú často a všade. Dnes sú médiá jedným z najdôležitejších nástrojov na ovládnutie davu. Formovanie mysle davu cez médiá je tak výrazné, že ľudia sú ochotní podstúpiť čokoľvek, čo sa v nich odprezentuje ako prospešné. Uveria. Tento silný a priam magický nástroj dnes majú v rukách mocní tohto sveta. Majú v rukách nie len myslenie ľudí, ale doslova aj ich spôsob vnímania reality. 
 • FORMOVANIE SEBAHODNOTY je jednou z tých nenápadných metód ovládania mysle. Odvedú vašu pozornosť od predkov, odstrihnú vás od minulosti, zmenia históriu a zrazu máte pocit, že ste nezaujímavý. Obyčajné nič. Bez hodnoty. Preto je potrebné sa dozvedieť o svojich predkoch čo najviac a čo najlepšie poznať tú skutočnú minulosť svojej rodiny, svojho rodu a národa. Vtedy človek nadobúda sebahodnotu a sebaistotu. Zmena histórie je dôležitou súčasťou ovládania celých národov…
 • Čas je fenomenálny, pokiaľ ho viete ovládať a pohybovať sa v ňom. Vytvorenie potrebnej ILÚZIE ČASU spôsobuje oslabenie ľudskej spoločnosti, čo napomáha manipulátorom ovládať ju. Vedia vytvoriť zdanlivú neschopnosť ľudí žiť v skutočnom uvedomovaní si prítomnosti. Vytvárajú podmienky na to, aby ľudia žili v ľútosti nad svojou minulosťou a v obavách o budúcnosť. Akonáhle toto spozorujete v spoločnosti, či už cez médiá, alebo inou cestou, majte sa na pozore. Chcú vás ovládať. Táto technika založená na strachu odvádza pozornosť od prítomného okamžiku. Naše Vedomie môže byť zmanipulované iba ak nie je plne prítomné v prežívaní prítomnosti. Vtedy ste buď zameraní na svoju minulosť, alebo sa bojíte o svoju budúcnosť. To je stav mysle, keď ste odovzdaní vykonať to, čo chce od vás niekto iný. Buďte preto obozretní. 
 • VYVOLANIE CHAOSU. Či už to je terorizmus pod falošnou vlajkou, alebo ide vytvorenie chaotickej situácie, ktorá vyvolá strach a neistotu, vždy si to vyžaduje urýchlené nastolenie nového poriadku a pravidiel. A to aj takých, s ktorými by ste dovtedy určite nesúhlasili. Stalo sa to už toľkokrát… a vždy to na ľudstvo opakovane zaberie. Zvláštne, ako človek človeka vždy rovnakými spôsobmi ovládne.

Slovo posilnené obrazom má obrovskú moc. Preto keď sa stretnete s manipuláciou a odhalíte ju, nikdy s ňou nesúhlaste a nepotvrdzujte ju slovom. 

Majte svoj VLASTNÝ ÚSUDOK, svoj VLASTNÝ UHOL POHĽADU na vec a práve TEN VYSLOVUJTE. Uvedomujte si, že aj vaše slová stanú súčasťou obrazu, ktorý sa niekto snaží vytvoriť. VAŠE SLOVÁ A VÁŠ OBRAZ TO DOKÁŽU ZMENIŤ A PRETVORIŤ.

VAŠE SLOVÁ A VÁŠ OBRAZ TO DOKÁŽU ZMENIŤ A PRETVORIŤ.

žijeme vedome?

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: