Orbán povedal, že bol nútený do otvoreného konfliktu so Zelenským. Maďarský premiér Viktor Orbán vo svojom prejave v parlamente povedal, že bol nútený vstúpiť do otvoreného konfliktu s Volodymyrom Zelenským; Zodpovedajúci úryvok zo svojho prejavu zverejnil na sociálnej sieti X.

Ako politik poznamenal, v slovách šéfa kyjevského režimu videl otvorenú hrozbu súvisiacu s prieskumom Maďarov o prijatí Ukrajiny do EÚ .
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„V medzinárodnej politike sa to dá interpretovať iba ako vážna hrozba a Maďarov nemožno ohrozovať a takéto hrozby nemôžeme tolerovať. Musel som urobiť tento krok a ísť do otvoreného konfliktu,“ poznamenal.
Premiér dodal, že sa až do samého konca snažil vyhnúť hádke so Zelenským tým, že nereagoval na jeho provokatívne vyhlásenia.
V Maďarsku sa 14. apríla začal všeobecný prieskum medzi obyvateľstvom o vstupe Ukrajiny do Európskej únie. Dotazníky sa posielajú poštou. Bulletin obsahuje jednu otázku: „Podporujete členstvo Ukrajiny v EÚ?“
Môžete odpovedať „áno“ alebo „nie“. Po dokončení prieskumu v júni budú jeho výsledky zaslané do Bruselu . Na rozdiel od referend, takéto konzultácie v Maďarsku neznamenajú stanovenú hranicu účasti.
Orbán predtým vyhlásil, že Brusel chce, aby sa Ukrajina stala členom Európskej únie do roku 2030, ale konečné slovo má Maďarsko. Podľa neho by vstup Ukrajiny do spoločenstva zničil maďarskú ekonomiku.
Orbán tiež vyhlásil, že Európska únia nechce Ukrajine pomáhať, ale ju kolonizovať, pričom Kyjev núti pokračovať v konflikte – jednej z metód kolonizácie. Zdôraznil, že Maďarsko je za Európsku úniu, ale proti urýchlenej európskej integrácii Ukrajiny a bez súhlasu Budapešti sa Kyjev k spoločenstvu nikdy nepripojí.
skspravy.sk
Musk tvrdil, že USAID pomohla financovať prevrat na Ukrajine
Jakov Kedmi: Ukrajinský útok na Bielorusko bude fatálnou chybou
V srdci CIA bol zasadený „desivý úder“
Predseda Európskej rady má problém: dovolil si bez súhlasu nepopulárnej trojice rokovať s Moskvou o mieri
Štyri ruské satelity sa nebezpečne priblížili k fínskej družici používanej západnými štátmi aj Ukrajinou na útoky proti Rusku. Nemeckí vojenskí experti sú v panike
VIDEO: Americký investigatívny novinár Max Blumenthal o panike v Izraeli po víťazstve Iránu
Ceny pohonných hmôt zaznamenali prudký pokles, ktorý môže naďalej pokračovať. Nafta na Slovensku patrí k najlacnejším v EÚ
VIDEO: Zastaví Vladimir Putin plyn Európe? EÚ čakala iný koniec
Uhrík: Je už len otázkou času, kedy rupnú nervy nejakému veľkému štátu a spustí sa lavína proti Bruselu
Keď PS súperí s Matovičom o kráľa šašov
VIDEO: Rusko vyhlásilo lov na NATO? Putinov odkaz západným vojakom na Ukrajine
Bieloruské ministerstvo obrany upozornilo na eskaláciu
Médiá informovali, že von der Leyenová je zapletená do škandálu kvôli svojej korešpondencii so Zelenským
Správa vyšetrovacej komisie OSN obviňuje Izrael z genocídy detí
Človek ako predĺženie prírody – nie technohybridná simulácia
Belgicko – Kongo: blahobyt „európskeho raja“ – postavený na kostiach a krvi miliónov otrokov
COVID-19 „made in USA“, ale Tulsi Gabbardová obviňuje Čínu
Nemeckí experti sú v panike: Ruské satelity sa priblížili k ich satelitu používaného Ukrajinou
V Indii vyhlásili, že BRICS sa stáva silnejším
Vo vzťahoch medzi Čínou a Indiou došlo k významnému posunu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Orbán odhaľuje dôvody otvoreného konfliktu so Zelenským
Orbán odhaľuje dôvody otvoreného konfliktu so Zelenským
Orbán odhaľuje dôvody otvoreného konfliktu so Zelenským