Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na schôdzi NR SR by sa mal prerokovať aj návrh rozpočtu na budúci rok. Musí ho však ešte prerokovať a schváliť vláda.

Poslanci by mali voliť aj nového predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Poslanci Národnej rady (NR) SR sa vrátia do lavíc opäť v utorok (12. 12.). Pokračovať budú v rokovaní na šiestej schôdzi. Od 9.00 h by sa mali venovať vládnym návrhom v druhom čítaní, o ktorých rokujú v skrátenom legislatívnom konaní. Ide o balíček konsolidačných opatrení, ktoré zahŕňajú mimoriadne zdanenie bánk, zvýšenie spotrebných daní z alkoholu a tabaku, ale aj zníženie príspevku do druhého piliera či zvýšenie zdravotného odvodu.

Venovať by sa mali následne aj novele kompetenčného zákona, ktorá hovorí o zriadení nového ministerstva, ale aj o zmene spôsobu výberu šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a ďalších úpravách. V utorok bude parlament hlasovať len o 17.00 h.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Program schôdze doplnili aj o ďalšie návrhy z vlády, o ktorých by mohli poslanci rokovať v zrýchlenom režime. Medzi nimi je napríklad novela Trestného zákona, ktorá ráta aj so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry. Takisto by mali prebrať aj novelizáciu zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a novelu zákona o štátnej podpore nájomného bývania.

Na schôdzi by sa mal prerokovať aj návrh rozpočtu na budúci rok. Musí ho však ešte prerokovať a schváliť vláda, mala by tak urobiť v nasledujúcom týždni.

Na programe schôdze je aj niekoľko poslaneckých návrhov. Hnutie Oľano predložilo balík návrhov, v ktorých hovorí o vyplatení 13. dôchodkov či znížení cien potravín. Podalo aj legislatívu týkajúcu sa zavedenia hmotnej zodpovednosti politikov. SaS predložila novelu, ktorou by chcela redefinovať skutkovú podstatu trestného činu znásilnenia. Poslankyne Progresívneho Slovenska zase podali návrh týkajúci sa doplnenia ďalšej podmienky, v rámci ktorej má byť priznaný nárok na vdovský, respektíve vdovecký dôchodok.

Poslanci by mali voliť aj nového predsedu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d