Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

330 Proti Izraelu

Irán práve poslal 330 bezpilotných lietadiel a rakiet z vlastného územia do Izraela. Napriek izraelským vyhláseniam – Iránsky útok PRENIKOL izraelskou obranou, pozri toto .

Izraelskí generáli nevyzerajú šťastne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Toto vybuchne

Izrael sa pomstí.

Irán je už pripravený na eskaláciu v ešte OVEĽA väčšom rozsahu.

Reakcia Iránu na akúkoľvek akciu bude oveľa väčšia, pozri toto .

Neexistuje žiadny spôsob, ako si Izrael sadne a povie „nazvime to deň“. Izrael bude musieť reagovať ešte viac a ďalšia vlna útoku Iránu bude ešte väčšia. Ako veľký? No – dôveryhodné zdroje hovoria, že Hizballáh má 150 000 rakiet. Predstavte si, že Irán má pripravených mnohonásobne toľko rakiet. Izrael bude ohromený a rozbitý.

Izrael má obmedzené možnosti

Ide o to, že bez ohľadu na to, aká dobrá je izraelská protivzdušná obrana, má len obmedzený počet rakiet na zostrelenie nepriateľských útokov. Hovorí sa tomu „obmedzená hĺbka zásobníka“. Irán očakáva, že väčšina dronov a rakiet v jeho prvých vlnách útoku bude zostrelená vlastnými silami – to je súčasť plánu: Vyprázdniť zásobníky izraelskej protivzdušnej obrany. Keď sa to dosiahne, Irán bude mať voľnú ruku na zasiahnutie kdekoľvek v Izraeli – rovnako ako to má Rusko na Ukrajine.

A áno – Izrael pomáha Ukrajine, takže Rusko nepochybne práve teraz pomáha Iránu.

Je dôležité poznamenať, aký sebavedomý je Irán v boji proti Izraelu a dokonca aj proti USA. Irán úmyselne zaútočil na Izrael v momente, keď sa takýto útok NAJVIAC očakával. To je v rozpore s prvkom prekvapenia.

Irán hovorí: Sme dosť silní – dokonca vás varujeme skôr, ako vás zasiahneme.

Operácia Zboru islamských revolučných gárd sa uskutočnila, zatiaľ čo svetové médiá informovali, že sa to blíži.

Maximálna pripravenosť sionistického režimu a politická, diplomatická, spravodajská a vojenská podpora Spojených štátov amerických a ďalších krajín naklonených režimu vyvolali podozrenie, že vojenskú akciu Iránu zneškodnia systémy tohto režimu a jeho spojencov. Ale napriek očakávaniam sionistov, že budú čeliť iránskym zbraniam, existuje veľa záberov bleskových úderov dronov a rakiet našej krajiny na vojenské ciele a zlyhania amerického a britského obranného systému. Rozsah operácií, ich presnosť a presné určenie šokovali a prekvapili sionistickú s. Pozri na toto .

Irán tiež podrobne vysvetľuje, ako bol tento prvý útok starostlivo navrhnutý tak, aby nezasiahol civilné alebo obytné oblasti Izraela. Čo sa stane, keď sa to bude stupňovať v nasledujúcich vlnách, si vieme ľahko predstaviť.

Obe strany sa samozrejme chvália. Ale so správou v Middle East Eye (odkaz vyššie), že Irán už zasiahol izraelskú leteckú základňu, už vidíme dôkazy o tvrdeniach Iránu, že zasiahol strategické ciele v Izraeli.

Jadrový prvok

Dôležitý je aj JADROVÝ prvok. Každý vie, že Izrael má najmenej 200-300 jadrových zbraní. Podľa jedného mimoriadne dobre informovaného zdroja sa Izrael v roku 1973 vyhrážal Sýrii jadrovým útokom, a preto Sýria vtedy vojnu zastavila.

Ale Irán je iný. Každý vie, že Irán má už dlhú dobu dostatok jadrového materiálu na výrobu jadrových zbraní. A môžeme si byť istí, že Irán sa posledných 6 mesiacov pripravil na prechod na jadrovú energiu. Keďže obe strany majú jadrové kapacity, znamená to, že Izrael teraz v roku 2024 proti Iránu NEkontroluje horný koniec eskalácie, jadrovú vojnu.

Veľká vojna – a USA sú v nej

Toto je už obrovská vojna na Blízkom východe, ktorá sa chystá eskalovať a rozširovať vertikálne aj horizontálne. Bezpochýb. Rusko a Čína koordinovali túto príručku dokonca aj s Tureckom a Saudskou Arábiou. S Bidenovými hlúpymi komentármi z posledných dní na „obranu Izraela“ vieme dve veci:

  1. Biden NEZníži dodávky zbraní – Netanjahu má právo pokračovať v genocíde.
  2. USA už boli nedávno napadnuté a budú bojovať proti Iránu, Hizballáhu a mnohým ďalším – VEĽMI skoro.

USA prehrávajú na Ukrajine.

USA sú v okolí Taiwanu ohrozené.

Terčom už boli americké jednotky v Sýrii, Jordánsku a Iraku. A s Bidenovou podporou bojovať za Izrael vieme, že americké dodávky zbraní pre izraelskú genocídu budú pokračovať. USA sú už plne zapojené do tejto vojny.

Štáty Perzského zálivu priateľské k USA už povedali USA, aby nepoužívali základne vo svojich krajinách na útok na Irán – ale USA nebudú brať ohľad na želania svojich hostiteľských krajín. Ako vojna eskaluje, americké jednotky v Jordánsku, Sýrii, Iraku a inde budú „odstránené“ a USA sa čoskoro ocitnú v boji proti Iránu a iným. Toto je vojna, ktorú USA nemôžu vyhrať.

Aké hlúpe je to pre USA?

Karsten Riise

O autorovi.  Karsten Riise je magister vied (Econ) z Copenhagen Business School a má vysokoškolské vzdelanie v odbore španielska kultúra a jazyky na Kodanskej univerzite. Je bývalým senior viceprezidentom a finančným riaditeľom (CFO) Mercedes-Benz v Dánsku a Švédsku.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d