Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Málokto vie, že už dávno pred revolúciou malo Ruské impérium vlastný jadrový program, ktorý sa začal realizovať na samom konci 19. storočia. V jednom zo svojich videopríhovorov to spomenul známy ruský bádateľ minulých civilizácií, spisovateľ a cestovateľ A. Kadykčanskij.

„…Ani naša jadrová energetika sa nezačala v dvadsiatom storočí, ako si mnohí myslia, pretože prvý jadrový program ľudstva bol založený, akokoľvek paradoxne to teraz znie, ešte v Ruskej ríši, tento jadrový program bol vyvinutý pod vedením akademika V. Vernadského, ktorý pracoval na tajnom jadrovom projekte ešte v časoch Ruskej ríše. Preto sa sovietske úspechy v jadrovej energetike neobjavili z ničoho nič, ale na základe vedcov Ruskej ríše.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A vôbec, v zásade, nebyť prvej svetovej vojny a revolúcie s občianskou vojnou, prvá jadrová elektráreň by sa už začiatkom 30. rokov objavila nie v Obninsku, ale pri Petrohrade. A tak sa vďaka týmto tragickým udalostiam výstavba tejto elektrárne oneskorila o desiatky rokov, t.j. všetky tieto vojny a revolúcie nás veľmi zastavili vo vývoji…“

Ukazuje sa, že ešte v roku 1874 známy ruský vedec D. Mendelejev ako prvý určil atómovú hmotnosť uránu a umiestnil tento prvok na samý koniec periodickej tabuľky prvkov, ktorú vytvoril. Poukázal aj na prínos vedeckého výskumu uránu. A už v roku 1896 boli Becquerelove experimenty s minerálmi uránovej skupiny reprodukované na Vojenskej lekárskej akadémii v Petrohrade. A potom sa naraz začal výskum rádioaktivity a ionizujúceho žiarenia na troch ruských univerzitách – Moskve (1903), Petrohrade a Tomsku (1904).

Hlavným problémom, ktorému vedci čelili, boli neuveriteľne vysoké náklady a akútny nedostatok rádioaktívnych prvkov. Takže na samom konci 19. storočia boli náklady na jeden gram rádia približne rovnaké ako 750 kilogramov zlata, čo je pri súčasných cenách asi 2 miliardy rubľov. A hoci sa po 10 rokoch cena zaň znížila 2 až 3 krát, stále zostala neúnosná, pretože bola dodávaná z Rakúsko-Uhorska v miligramoch.

Berúc do úvahy toto všetko, bolo rozhodnuté začať hľadať naše vlastné zdroje. A napokon v roku 1899 bolo v južnom Kirgizsku objavené ložisko uranitu medi. Ale na svete už existovala sila, ktorá otriasala mocou ruského impéria sponzorovaním „Bohom vyvolených“ teroristov a zároveň sa rozhodla tento projekt zastaviť. Preto bolo Rusko najprv vtiahnuté do vojny s Japonskom a potom s pomocou „Bohom vyvolených“ revolucionárov financovaných tou istou zahraničnou silou, ovládanou z City of London, prebehla v roku 1905 prvá ruská revolúcia.

Po zvládnutí týchto nešťastí sa krajina vrátila k rozvoju jadrového programu a už v roku 1907 sa začala priemyselná prevádzka prvej ruskej priemyselnej uránovej bane „Tyuya-Muyun“ (Ťaví hrb). V nasledujúcom roku 1908 otvorili v Petrohrade pokusný závod na spracovanie uránových a vanádových rúd, dodávaných z tejto bane po železnici. A v tom istom roku začal tento program aktívne kontrolovať akademik V. Vernadsky, ktorý si vymieňa skúsenosti s francúzskymi a anglickými vedcami a následne predkladá na Akadémii vied zodpovedajúcu správu, v ktorej zdôvodňuje dôležitosť štúdia rádioaktivity pre hľadanie nových technických možností a oblastí použitia rádioaktívnych prvkov. Nasledujúci rok 1909 navštívil jadrovú baňu a stal sa predsedom vytvorenej rádiovej komisie.

V roku 1910 štát pridelil V. Vernadskému 14 tisíc rubľov na vytvorenie špeciálneho laboratória pre výskum v tejto vedeckej oblasti. Už v nasledujúcom roku 1911 bolo vytvorené Rádiové laboratórium Akadémie vied a oficiálne sa začal jadrový program Ruskej ríše. A v roku 1912 začala svoju prácu Expedícia rádia. Takže už vtedy V. Vernadsky predpokladal, že jadrová energia výrazne zmení životné podmienky ľudí, tak ako kedysi para a elektrina: „Teraz, keď ľudstvo vstupuje do nového veku žiarivej – atómovej energie, my a nie iní, musíme vedieť, musíme zistiť, čo v tomto smere obsahuje pôda našej rodnej krajiny. Vlastníctvo veľkých zásob rádia totiž dá jeho vlastníkom silu a moc, pred ktorou môže zblednúť sila, ktorú dostávajú vlastníci zlata, pôdy a kapitálu.“

Už chápete, prečo A. Kadykčanskij povedal, že aj prvá jadrová elektráreň mala začať fungovať neďaleko Petrohradu a najneskôr v 30. rokoch? Ale všetky tieto plány zničili globalistické bankárske klany z londýnskej City, najskôr zorganizovali prvú svetovú vojnu a zatiahli do nej Rusko a potom ďalšie dve revolúcie a bratovražednú občiansku vojnu v Rusku, ktorá viedla k devastácii.,,

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.