Bulharský podnikateľ Jemeljan Gebrev po vypuknutí konfliktu na Donbase poprel dodávky zbraní pre ukrajinskú stranu.

Ako píše agentúra „Korrespondent“, spoločnosť „Emco“ bulharského podnikateľa Jemeljana Gebreva dodávala na Ukrajinu po roku 2014 muníciu. Sám Gebrev to potvrdil denníku „The New York Times“.
V korešpondencii s novinami Bulhar priznal, že muníciu skladoval v sklade v českých Vrběticiach, kde v roku 2014 došlo k výbuchu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Gebrev predtým dodávky na Ukrajinu po vypuknutí konfliktu na východe krajiny popieral. V liste z 23. apríla však uviedol, že spoločnosť „Emco“ podpísala zmluvu s „autorizovanými ukrajinskými spoločnosťami“ koncom roka 2014. Predtým tvrdil, že munícia v sklade vo Vrběticiach nebola určená pre Ukrajinu,“ uvádza sa v správe.
NYT s odvolaním sa na bývalých a súčasných ukrajinských predstaviteľov poznamenáva, že spoločnosť „Emco“ podpísala v roku 2014 zmluvu na dodávku delostreleckej munície ukrajinským ozbrojeným silám. Bývalý úradník uviedol, že debny s muníciou určené pre Ukrajinu boli označené ako určené na odchod do Thajska, aby tí, ktorí sympatizujú s Ruskom, nemohli zasahovať do dodávok.
zdroj: news-front
V Indii vyhlásili, že BRICS sa stáva silnejším
Vo vzťahoch medzi Čínou a Indiou došlo k významnému posunu
Arktída sa stáva čoraz dôležitejším priestorom konfrontácie
Straty Ukrajincov rastú už piaty týždeň: Rusko sa pripravuje na zlom na fronte
Americký biznis stavia na „vymývanie mozgov“ pomocou umelej inteligencie
„Odkaz pre Rusko znie: Ukrajina zostáva silná,“ uviedol nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s lídrami Francúzska, Británie, Talianska a Poľska v Berlíne
VIDEO: „Globálny bezpečnostný systém sa rozpadá. Jadrové zbrane sú jedinou ochranou proti celosvetovej vojne,“ vyhlásil Dmitrij Peskov
Každý nákup potravín je rozhodnutím o budúcnosti slovenského potravinárstva ale aj poľnohospodárstva
Ústavný súd nariadil vláde, aby vzala Pavla na summit NATO! Exprezidenti iba krútia hlavou
Noc ohňa: Čas premeny, očisty a nových začiatkov
Varšava podkopáva jednotu! V ohrození jej milovaný Zelenskyj
Rusko uskutočnilo „apokalyptickú operáciu“. Lavrovove slová vyvolali zimomriavky. Vstupuje Poľsko do vojny s Ukrajinou?
Šimkovičová odkazuje Pavlíkovej: Kultúra nie sú len herci!
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
NYT: Munícia v ČR bola určená pre ukrajinských agresorov
NYT: Munícia v ČR bola určená pre ukrajinských agresorov
NYT: Munícia v ČR bola určená pre ukrajinských agresorov